Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
– Mężczyźni popełniają 7 razy więcej samobójstw w stosunku do kobiet
– Mężczyźni 9 razy częściej mają wypadki śmiertelne w pracy
– Mężczyźni wykonują cięższe i bardziej ryzykowne prace w złych warunkach
– Mężczyźni statystycznie pracują więcej
– Mężczyźni przechodzą na emeryturę 5 lat później niż kobiety jednocześnie żyjąc od nich krócej
– 40 domów samotnej matki, żadnego domu samotnego ojca
– W przypadku rozwodu sąd przyznaje prawo do opieki nad dzieckiem praktycznie zawsze kobiecie
– To mężczyźni zawsze giną na wojnie i czołgają się pod ostrzałem wroga, kobiety mogą uciec
– W wyniku klęski lub wypadku to kobiety z dziećmi mają pierwszeństwo w ewakuacji. Mężczyźni zostają na sam koniec
– 10-30% mężczyzn wychowuje nieświadomie cudze dziecko
– Więcej funduszy zdrowia idzie na kobiety niż na mężczyzn
– Mężczyźni mają wyższe progi i wymagania w rekrutacji do służb mundurowych
– Mężczyźnie znacznie rzadziej udzielana jest pomoc mentalna w chwilach
w chwilach załamania

– Samotny mężczyzna, który chce seksu musi płacić, kobieta może swoje ciało sprzedać.
– 6x więcej funduszy jest przydzielane na leczenie raka piersi niż raka prostaty u mężczyzn.
– 80% bezdomnych to mężczyźni
– Mężczyźni otrzymują 60% dłuższe wyroki za te same przestępstwa co kobiety.
– System sprawiedliwości jest bardziej przychylny kobietom
– Mężczyźni otrzymują gorsze wsparcie ze stron samorządów i programów socjalnych w stosunku do kobiet
– 20% oskarżeń o gwałt przez mężczyzn jest fałszywa
– Bodyshaming nie dotyczy mężczyzn
– Nawet nieatrakcyjna kobieta ma niemal pewne szanse na znalezienie partnera. Nieatrakcyjny mężczyzna jest skazany na samotnośc
– Samotność dotyka częściej mężczyzn, w grupie wiekowej 18-29 lat 51% mężczyzn jest singlami, kobiet tylko 32%
– Samotni mężczyźni czują się gorzej niż samotne kobiety
– Młodzi mężczyźni są gorzej traktowani w szkołach
– Statystycznie rodzice poświęcają więcej uwagi i opieki córce niż synowi

– W procesie rekrutacji na studia i do pracy kobieta będzie bardziej faworyzowana na to samo stanowisko.
– Socjal jest skierowany głównie dla kobiet
– Kobiety inicjują 75% rozwodów
– Mężczyźni są gorzej traktowani w zakładach pracy niż kobiety na tych samych stanowiskach
– Egzaminatorzy prawa jazdy bardziej faworyzują kobiety podczas egzaminów
– Mężczyźni częściej zapadają na ciężkie choroby psychiczne
– Płaczący mężczyzna ma metkę nieudacznika i często jest wyśmiewany, płacząca kobieta natychmiast otrzymuje tabuny wsparcia
– Mężczyzna musi zaakceptować obelgi w stosunku do jego wyglądu zewnętrznego, zrobienie tego samego w stosunku do kobiety zostanie uznane za seksizm
– Mężczyźni aby osiągnąć sukces finansowy muszą ciężko pracować, kształcić się i nieustannie rozwijać. Kobiety mogą przy minimalnym wysiłku zarabiać sprzedając swoje ciało na sex kamerkach lub portalach typu only fans
– Społeczeństwo nie wymaga praktycznie niczego od kobiet w porównaniu do mężczyzn

Coś jeszcze dorzucić?

#pieklomezczyzn #pieklokobiet #rownouprawnienie
  • 5
@4ntymateria: z tym 7 razy więcej samobojst to akurat kłamstwo wzięte z tej mapki, która krążyła długo po wykopie.
Jak zrobi się research, to panowie popełniają 4 razy więcej samobójstw. To wiadomo że też dużo i sens pozostaje, ale warto mówić prawdę, żeby nie przyszła taka Julka aktywistka i nie miała podstaw do krzyczenia, że zwykli faceci zakłamują rzeczywistość.
@JakTamCoTam

Jak zrobi się research, to panowie popełniają 4 razy więcej samobójstw

Według danych policji w 2021 mężczyźni popełnili samobójstwo 5,6 raza częściej. Coś słaby ten research.

żeby nie przyszła taka Julka aktywistka i nie miała podstaw do krzyczenia, że zwykli faceci zakłamują rzeczywistość.

Przecież "julka aktywistka" i tak będzie miała to w dupie, i tak stwierdzi że to wina mężczyzn i "toksycznej męskości"(nie mając pojęcia co kryje się pod tym terminem).
Według danych policji w 2021 mężczyźni popełnili samobójstwo 5,6 raza częściej. Coś słaby ten research.


@Fidel1: możliwe, ja robiłem ten risercz dawno temu, bo mapka jest stara, więc w sumie dane z 2021 nie mają sensu w kwestii jej rzetelności a to przedstawiałem. Także, najpierw czytanie ze zrozumieniem sie klania.
Jak już sobie grzebierz w necie to pokaż jeszcze dane np 2005-2020, wtedy będzie to miało większy sens.
@JakTamCoTam

ja robiłem ten risercz dawno temu, bo mapka jest stara, więc w sumie dane z 2021 nie mają sensu w kwestii jej rzetelności a to przedstawiałem

Więc w którym roku było 4? Nie znalazłem takiego gdzie można byłoby zaokrąglić do 4.

Jak ci się chce to pokaż jeszcze dane np 2005-2020.

Policja publikuje dane od 1999 roku.