Wpis z mikrobloga

Przykładowo jestem po AWF i chce robić studia 2 stopnia na powiedzmy informatyce (czyli 2 inne światy, jeśli można tak powiedzieć). Czy mogę, iść na informatykę drugiego stopnia po zdaniu studiów pierwszego stopnia na zupełnie innym wydziale na innej uczelni czy muszę lecieć z tą przykładową informatyka od pierwszego stopnia.

Jeszcze mam pytania czy można studiować dziennie i zaocznie na 2 różnych uczelniach?

#studbaza #studia
  • 2
@sq22: teoretycznie nie musisz mieć I stopnia stricte z informatyki żeby iść na II stopień informatyki, ale z Twoich studiów I stopnia musi wynikać, że jesteś zaznajomiony np. z co najmniej jednym językiem programowania biegle, znać logikę, analizę matematyczną, orientować się w temacie baz danych itp.. Innymi słowy, musisz mieć przynajmniej okołoinformatyczne studia skończone.
@sq22: Po pierwszym stopniu studiów humanistycznych dostajesz z reguły licencjata a uczelnie techniczne wymagają by miec inżyniera. Mozesz więc przejść na informatykę z innego kierunku technicznego ale z AWF to tak srednio. No i ma to sens bo na drugim stopniu wskakuje zaawansowane progranowanie, programowanie rownolegle, zabawy z elektroniką i laby, gdzie w miare płynnie musisz poruszac sie np. w matematyce boola itd. Jak nie masz podstaw, ktorzy inżynierowie konczacy pierwszy