Wpis z mikrobloga

@frytaa: weź jakąś stację z regulacją temperatury, to sam sobie podziękujesz jak kiedyś będziesz chciał coś w domu naprawić i trafisz na stop niskoołowiowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) zestaw z płytką może być, ale tam nie lutujesz tylko dziergasz na płytce, arduino to prehistoria, lepiej pójść w esp82.
zobacz sobie zestawy z AVT jakie cie interesują i składaj :)
@frytaa: lutownica, odsysacz i narzędzia tak. Części sobie wylutujesz z jakiegoś urządzenia i przy okazji nauczysz się lutować. Potrzebujesz też miernika lub testera elementów. No i podstawy czyli książki, popatrz na Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz, za grosze na allegro.
arduino to prehistoria, lepiej pójść w esp82.


@m_silvus: czy to jednak nie są do końca zamienne rzeczy? ESP83 to moduł wifi, a Adruino będzie miało więcej wyjść do innych zastosowań?
@frytaa za 200 zł skompletujesz stacje lutownicza na grot t12 + dwa dodatkowe groty.

Tym z linka też coś polutujesz, ale ze względów konstrukcyjnych stabilizacja temperatury (utrzymanie zadanej temperatury grota w trakcie lutowania) działa lepiej w grotach z wbudowaną grzałką
@frytaa sam używam YT-82461, całkiem fajny film z testem zrobił slavoy na YouTube.

Grot w zestawie nadaje się tylko do precyzyjnych prac, warto dokupić np grot D16, K, JL02 lub coś co Ci podpasuje pod konkretną pracę.
@frytaa: Mirki dobrze Ci radzą - bierz coś na grot T12 lub T245. Ja gdybym teraz stał przed zakupem stacji lutowniczej to brałbym coś w rodzaju OSS Team T12-X. No chyba, że tak jak mówisz - sprzęt będzie się zaraz kurzył to wtedy może bym wziął coś tańszego i dopiero po czasie przeszedł na coś "lepszego". Wiadomo jak to jest z pierwszymi sprzętami, których się wcześniej nie używało. Nigdy człowiek nie