Wpis z mikrobloga

#zdrowie #fizjoterapia jakie robic cwiczenia na bol (a wlasciwie bardziej pasuje slowo dyskomfort, normalnie funkcjonuje) lewej strony ledzwii (obrazek)? Czasami promieniuje to do posladka, uda i lydki. Jestem tez chyba przekrzywiony w lewa strone i zdecydowanie miesnie brzucha po lewej stronie sa bardziej przykurczone.
Rowniez jak uciskam palcami plecy ledzwiowe zaraz obok prostownika (mniej wiecej tam gdzie jest zaznaczone na zdjeciu, ale powzej kosci biodrowej) to czuje mega tkliwosc, po drugiej stronie plecow bol jest zdecydowanie mniejszy. Te miejscaa sa mega twarde wiec nie wiem czy to nie jest jakas kosc.
wychodzev2 - #zdrowie #fizjoterapia jakie robic cwiczenia na bol (a wlasciwie bardzie...

źródło: comment_1662896527i6IlDMyFLTe7Dm47kdDIiM.jpg

Pobierz
  • 14
@Morduchna: probowalem juz roznych cwiczen od youtubeowych fizjoterapeutow i wszystkie nasilaly problem po kilku dniach cwiczen. Np. unoszenie bioder lezac ze zgietymi kolanami, unoszenie nogi i reki kleczac albo rozciaganie zginaczy bioder (to to w ogole mega mi szkodzi, nawet jak delikatnie rozciagam z prawidlowa technika to potem czuje plecy).
@wychodzev2 ja ide na MRI lędźwi, bo sam mam problem i zadne ćwiczenia nie pomagaja, tylko mi idzie od kręgosłupa do pachwiny i do wew. stopy, tak jak wyzej mirek pisal pewnie to moze byc dyskopatia. Musialem isc do ortopedy zeby skierowanie wypisal
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morduchna: generalnie jakieś ćwiczenia ale po pierwsze nie obciążałem kręgosłupa. Sugerowali konsultacje z neurochirurgiem ale zdecydowałbym się na operację.
@wychodzev2: masz problem z czworobocznym ledzwi, ale czemu tylko po 1 stronie to juz fizjo powinien ocenic. Warto szukac przyczyny, bo przykurcz tego miesnia zwlaszcza po jednej stronie automatycznie moze ci wplynac na dlugosc konczyny, przez co moga pojawic sie inne problemy, zwlaszcza jesli jestes osoba dzwigajaca ciezary. I olej sobie tych lekarzy magikow ortopedow, bo tylko pieniadze stracisz.