Wpis z mikrobloga

Spoko, że Ukraina chce nam pomóc z węglem i pradem. Ale trzeba sobie zadać pytanie co się stało od momentu 'mamy węgla na 200 lat' , elektrownia atomowa w 2027 do sytuacji gdy bezpieczeństwo energetyczne bazujemy na dostawach energii i węgla z kraju objętego wojną.

Przecież ta linia 750kv to jest idealny cel ataku dla ruskich. To jest przecież nieudacznictwo na skalę światową.

#ukraina #energetyka
  • 112
  • Odpowiedz
@tomtom666

co szło na bombelki, że niby wzięto fundusze celowe na energetykę, które są obarczone miliardem klauzul i wydano sobie na coś innego? I takie coś ma 40 plusów?


Normalnie bym powiedział, że to @miki4ever musi udowodnić malwersacje, ale biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z rządem, który w ogóle ustawił coś tak głupiego jak bombelki+ (bez względu czy to z powodów kupienia głosów czy o zgrozo natalistycznych!), gdzie
  • Odpowiedz
@miki4ever: co za brednie, gdybysmy wykorzystywali zle pieniadze na OZE nie dostalibysmy ich, przeciez w KE jest to sprawdzane wiec nie chrzan. Wiesz w ogole ile polska wydala na oze? 18 miliardów. Nie masz pojecia o czym piszesz
  • Odpowiedz
@miki4ever: Wiem i domyślałem się. Ale trzeba pamiętać, że machający nam czerwoną płachtą z napisem 500+, z rozmysłem lub bez zasłaniaą nam inne może ważniejsze rzeczy.
  • Odpowiedz
to skąd spadek wydobycia?


W 2015 roku rząd Ewy Kopacz podpisał porozumienie z komisją europejskią, które zakładało likwidacje 5 kopalń w zamian za zezwolenie na pomoc publiczną.
Likwidacja trwała następne 3 lata, stąd spadek wydobycia. Decyzję w tej sprawie zapadły jeszcze przed wyborami i odpowiedzialny za nie jest poprzedni rząd. Zabawne że ci sami ludzie teraz mają pretensję że nie ma węgla.

@Ama-gi:
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: To była dobra decyzja, węgiel powinien być mocno ograniczony, dużo bardziej niż teraz. Problem był taki, ze PiS zamiar wspierać alternatywne źródła energii to zakopał wszystkie inne projekty. Decyzja Kopacz była słuszna, jedna z niewielu podczas jej fatalnej kadencji.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Energia z gazu jest obecnie kilkukrotnie droższa niż ta z węgla. Do tego musimy go importować. Gdyby rząd, nieważne który, robił tak jak mówisz to obecnie mielibyśmy dużo wyższe ceny, gorszy bilans handlowy, tańszą złotówkę i większą inflację.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: o już, rozpędziłem się, research będę robił na wykopie.

Starczy mi wiedza, że fundusze celowe są obarczone klauzulami i jakby ktoś je wydał na coś innego, niż dostał na to pozwolenie, to byłoby o tym BARDZO głośno.
  • Odpowiedz