Wpis z mikrobloga

Spoko, że Ukraina chce nam pomóc z węglem i pradem. Ale trzeba sobie zadać pytanie co się stało od momentu 'mamy węgla na 200 lat' , elektrownia atomowa w 2027 do sytuacji gdy bezpieczeństwo energetyczne bazujemy na dostawach energii i węgla z kraju objętego wojną.

Przecież ta linia 750kv to jest idealny cel ataku dla ruskich. To jest przecież nieudacznictwo na skalę światową.

#ukraina #energetyka
  • 112
  • Odpowiedz
@miki4ever: z bombelkami to trochę mit, kasa szła raczej na "rodzinę na swoim" w różnych formach, najwyższym wałem była tarcza antycovidowa, gdzie z budżetu w sposób właściwie niekontrolowany w kilka miesięcy wyciekło więcej kasy niż na bombelki przez pięć lat
  • Odpowiedz
@Aquamen:

Mam cię zabrać do Morawieckiego żeby spytać po co sprzedawał prawa do emisji po niskich cenach? Te same prawa do emisji które teraz są na wagę złota przez co płacimy za prąd krocie?


Chyba sobie kpisz podpisali porozumienie z UE o stopniowej rezygnacji z węgla i zamiast inwestować hajs w inne źródła energii to wpompowali to w nierentowne elektrownie i kopalnie. Mieli szklana kule


Połącz mi te dwie wypowiedzi,
  • Odpowiedz
@kondziorakrobata: bo pisze o tym samym rozumiesz?

Hajs ze sprzedaży praw do emisji CO2 poszedł w połowie na dotowanie elektrowni węglowych i kopalni co jest zwyczajnym absurdem bo załatwia problem na chwilę zamiast budować alternatywne źródła energii podtrzymaliśmy na chwilę tanią energię z węgla

Teraz za to wszyscy płacimy
  • Odpowiedz
@Hekun: Polska wstała z kolan i odbudowała kraj z ruiny. a następnie prosiła targaną straszliwą wojną Ukrainę o wsparcie. komedia. pis rozwalił Polskę kompletnie. banda amatorów, złodziei i oszustów
  • Odpowiedz
@kondziorakrobata: nic jeśli za te pieniądze wybudowaliby elektrownie atomowe/wiatrowe/słoneczne

Najzabawniejsze jest to, że teraz nie dość, że mamy drogi prąd to jeszcze musimy się spieszyć z budową właśnie tych rzeczy za które i tak zapłacimy z własnej kieszeni bo PiS przejadł pieniądze przeznaczone na ten cel podtrzymując węgiel

Super to wymyślili super Partia
  • Odpowiedz
@Aquamen: Masz zielone pojęcie jaki nakład funduszy byłby potrzebny i jaka to jest skala, żeby zrównoważyć moc Polskich elektrowni wiatrem i słońcem (co oczywiście mija się z logika, bo to źródła niestabilne). Bo to dwa źródła relatywnie szybko można uruchomić, bo atom to nie rozwiązanie ad hoc, uruchomienie 10-12 lat.
  • Odpowiedz
@Hekun: Tak to jest gdy beneficjenci socjalu mogą oddać głos w wyborach . Koszt przechandluje za benefity was oraz wasze dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@miki4ever: z bombelkami to trochę mit, kasa szła raczej na "rodzinę na swoim" w różnych formach, najwyższym wałem była tarcza antycovidowa, gdzie z budżetu w sposób właściwie niekontrolowany w kilka miesięcy wyciekło więcej kasy niż na bombelki przez pięć lat


@katolabirynt: „Bombelki” to dla mnie nie tylko 500+, ale ogólna nazwa na palenie pieniędzy przez PiS
  • Odpowiedz
@kondziorakrobata: 10-12 lat to najdłuższy okres, koreańskie elektrownie atomowe buduje się w 9 lat

Gdyby zaczęli budowę elektrowni atomowych w 2015 jak objęli władze i wydawali na to hajs który zjedli na węgiel to teraz elektrownie byłyby już na ukończeniu prac
  • Odpowiedz
@miki4ever: 500+ to tylko część całego budżetu. Budżet z kolej to część wydatków państwa. Jasne, obciąża budżet ale nie trywializujmy tematu wiecznie i ciągle podając tylko jeden przykład czyli 500+
  • Odpowiedz
@miki4ever: 500+ to tylko część całego budżetu. Budżet z kolej to część wydatków państwa. Jasne, obciąża budżet ale nie trywializujmy tematu wiecznie i ciągle podając tylko jeden przykład czyli 500+


@St_achu: Ja „bombelki” nazywam jako cały socjalny syf pisu.
  • Odpowiedz