Wpis z mikrobloga

Załatwiam dziadkom do domu gaz - jaki kocioł polecacie do 30 letniej instalacji? Termet czy Saunier Duval? Fachowcy mają różne pomysły jak to zaistalować żeby działało. Czasy niepewne dlatego chcieliśmy też zachować piec węglowy. W domu jest już terma gazowa na wodę - dlatego szukamy pieca jednofunkcyjnego na centralne ogrzewanie. Co polecacie? #gaz #kociol #ogrzewanie #kociolgazowy
  • 12
@Redgarexe:Sanier Duvall piec niedźwiedź - dedykowany do starych instalacji, może pracować w układzie zarówno otwartym jak i zamkniętym, jest zbudowany na rurkach o bardzo dużej (w porównaniu do tych wiszących) średnicy dzięki czemu syf latający w układzie mu nie zaszkodzi
@Redgarexe z mojego doświadczenia jeśli montaż jest prawidłowy to wszystko wypada jednakowo. Z rzeczy które najczęściej wymieniam to pompy obiegowe wilo bo niestety szlak je trafia jak muszą pracować na wysokim parametrze. Reszta awarii wynika już typowo z zużycia po latach. Dedietrich mogę polecić bo nawet w leciwych konstrukcjach zawsze udało mi się dostać części zamienne więc tutaj na plus, że to trzymają.
Sanier Duvall piec niedźwiedź


@klepie-biede: Właśnie taki jest moim faworytem - kupowałeś przez internet czy od razu firma? Zauważyłem że w moim mieście u pośredników chcą nawet 2 tyś. więcej niż w internecie za ten sam piec.
@piterszoniusz: Dzięki za odpowiedź. Jesteś instalatorem? W jakim regionie pracujesz? Nie jestem przekonany do Saunier Duval. Wyceniono mi jedynie Saunier Duval Thelia Condens AS 25-A. Jestem bliższy zdecydować się na Termet - większość poleca i serwisant słowny a to podobno ważne żeby w razie awarii mógł szybko przybyć. Da się to bezpiecznie zainstalować by piec węglowy również został? Wymiennik ciepła?
@klepie-biede: Właśnie taki chciałbym kupic piecyk - przeglądałem oferty i Termet ecocondens gold plus faworyt :) Z ciekawości ile dałeś? Drogo wyszła Cię instalacja? Może pamiętasz namiar na tę hurtownię. Teraz ten piecyk 4500 minimum. W Łodzi chcą nawet 6500 w sklepach. Montowałeś do nowego domu czy przerabiana instalacja?