Wpis z mikrobloga

Giertych jest dla lewicy tym, czym Grzegorz Braun dla prawicy. Taki sam oszołom XD

Na początku wojny straszył z Tomaszem Lisem Ukrainę, że Polska planuje wspólny jej rozbiór z Rosją. Ta sama Polska, która oddała Ukrainie 1/3 czołgów, od początku przyjmuje uchodźców z Ukrainy, a z Rzeszowa zrobiła hub logistyczny dla dostaw sprzętu na Ukrainę z całego świata XDDD

Jeśli więc ktoś tu współpracuje z Rosją to raczej Giertych, próbujący od początku wojny wbijać klina między Polskę, a Ukrainę i szerzący ruską propagandę, jaką straszy się Ukraińców.

#rakcontent #bekazlewactwa #wojna #rosja #ukraina #polityka
Pobierz s.....i - Giertych jest dla lewicy tym, czym Grzegorz Braun dla prawicy. Taki sam osz...
źródło: comment_1662786392YAAMI6hIseHyX2blRjYFl5.jpg
  • 153
Niemcy nie są w lepszej sytuacji gazowej niż Polska, choć to pisałeś.


@skitarii: dokładnie to napisałem że są bardziej bezpieczni energetycznie niż Polska. Oni mogą w większym stopniu żonglować prądem niż my, mają stałe dostawy gazu przez Europipe, zapewnili sobie kolejne dostawy gazu a w swoich magazynach zgromadzili dwukrotność pełnej rocznej przepustowości balticpipe. My za to bez węgla będziemy palić w piecach śmieciami a swoje elektrownie zasilać złej jakości paliwami stałymi
dokładnie to napisałem że są bardziej bezpieczni energetycznie niż Polska. Oni mogą w większym stopniu żonglować prądem niż my, mają stałe dostawy gazu przez Europipe, zapewnili sobie kolejne dostawy gazu a w swoich magazynach zgromadzili dwukrotność pełnej rocznej przepustowości balticpipe. My za to bez węgla będziemy palić w piecach śmieciami a swoje elektrownie zasilać złej jakości paliwami stałymi co już spowodowało usterki jednego z bloków pewnej elektrowni.


@aarahon: czym mogą żonglować
czym mogą żonglować skoro zabraknie im 50% gazu, a nam tylko 25%?


@skitarii: napisałem czym więc głupio się nie pytaj.

Bredzisz, bo to ile gazu komu zabraknie mierzy się w porównaniu do zapotrzebowania. Co z tego, że w magazynach mają oni 2 razy tyle gazu co przepuści Baltic Pipe, skoro ich gospodarka potrzebuje ponad 5 razy więcej gazu niż nasza?


@skitarii: To z tego że strategiczne obiekty będą u nich
To z tego że strategiczne obiekty będą u nich zasilane w gaz a u nas nie, to też z tego że u nas zapotrzebowanie magicznie spada gdy odcina się odbiorców wysokimi cenami które dzięki pisowi płacimy.


@aarahon: przecież u nas też będą, skoro mamy 75% potrzeb zaspokojone. Czyli po prostu chcesz popisać trochę debilizmów z dupy i tyle.

którego nie jesteśmy w stanie nadrobić a w niemczech rozpatruje się przejście na
Pobierz s.....i - > To z tego że strategiczne obiekty będą u nich zasilane w gaz a u nas nie,...
źródło: comment_1662840374XlChCgJQFo036G0Q17pe4K.jpg
przecież u nas też będą, skoro mamy 75% potrzeb zaspokojone.


@skitarii: bo dla nas zakłady produkujące nawozy nie są zakładami strategicznymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A skąd Niemcy w pół roku wezmą ten wodór, który robi się głównie z gazu?


@skitarii: z instalacji :) https://www.cire.pl/artykuly/serwis-informacyjny-cire-24/154698-niemcy-szykuja-najwieksza-instalacje-do-produkcji-zielonego-wodoru

I jak mogą ogrzewać się prądem, skoro prąd robią z gazu?


@skitarii: no prąd robią też z atomu, oze i
bo dla nas zakłady produkujące nawozy nie są zakładami strategicznymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aarahon: no i przecież gdy będzie uruchomiony Baltic Pipe to będą one normalnie działać.

z instalacji :) https://www.cire.pl/artykuly/serwis-informacyjny-cire-24/154698-niemcy-szykuja-najwieksza-instalacje-do-produkcji-zielonego-wodoru


Czytałeś jaka jest jej moc? Za mała. Czyli jednak piszesz debilizmy w temacie o którym nie masz pojęcia XD

no prąd robią też z atomu, oze i węgla. Mogą bardziej żonglować źródłami zasilania niż my.
no i przecież gdy będzie uruchomiony Baltic Pipe to będą one normalnie działać.


@skitarii: przy tym jak będzie brakować nam gazu? xD

Czytałeś jaka jest jej moc? Za mała. Czyli jednak piszesz debilizmy w temacie o którym nie masz pojęcia XD


@skitarii: czytałem jaka jest jej moc i nie mam zielonego pojęcia do czego jest za mała. Ale jeśli nie jesteś debilem to powiesz do czego jest za mała.

Skoro
przy tym jak będzie brakować nam gazu? xD


@aarahon: nie będzie go brakować tyle, żeby wyłączać te zakłady.

czytałem jaka jest jej moc i nie mam zielonego pojęcia do czego jest za mała. Ale jeśli nie jesteś debilem to powiesz do czego jest za mała.


Jest za mała, żeby zastąpić 50% gazu w Niemczech, bo tyle im zabraknie.

bo ich praca jest droższa. Tylko dlatego.


Dopiero w tym roku? Wcześniej ceny
nie będzie go brakować tyle, żeby wyłączać te zakłady.


@skitarii: ale nie powiedziałem że będą je wyłączać ;)

Jest za mała, żeby zastąpić 50% gazu w Niemczech, bo tyle im zabraknie.


@skitarii: nie powiedziałem że ma zastąpić 50% gazu w niemczech, powiedziałem że rozpatrują przejście na takie systemy (kilkanaście takich systemów) żeby nie potrzebować tam tego rodzaju gazów.

No podałem. Jest za mała, żeby zastąpić 55 mld m3 gazu, który
ale nie powiedziałem że będą je wyłączać ;)


@aarahon: ty już sam nie wiesz co pisałeś, bo gubisz się we własnych debilizmach.

nie powiedziałem że ma zastąpić 50% gazu w niemczech, powiedziałem że rozpatrują przejście na takie systemy (kilkanaście takich systemów) żeby nie potrzebować tam tego rodzaju gazów.


Nie zostaną one uruchomione w ciągu tej zimy, czyli znowu pisałeś debilizmy.

czyli sam sobie wyjaśniłeś że ta instalacja ma zastąpić 55 mld