Wpis z mikrobloga

Rosyjska doktryna wojskowa dopuszcza użycie taktycznej broni jądrowej w odpowiedzi na zagrożenie masowym zniszczeniem lub gdy zagrożone jest samo istnienie państwa. Czy w sytuacji, kiedy rosyjska armia mielona jest pod Izyumem (prawdopodobnie Ukraińcy zamkną rosyjskie niedobitki w kotle), Rosjanie sięgną po taktyczną broń atomową?
#ukraina #rosja #wojna
trumnaiurna - Rosyjska doktryna wojskowa dopuszcza użycie taktycznej broni jądrowej w...

źródło: comment_1662754303yTqyGffvCPhVQsV8ro2u2K.jpg

Pobierz

Czy Rosjanie sięgną po taktyczną broń atomową?

  • TAK 9.8% (44)
  • NIE 90.2% (407)

Oddanych głosów: 451

  • 20
@trumnaiurna: Moim zdaniem to nie jest możliwe. Co by im to dało? Na pewno nie wystraszą tym ukraińców - czy walną tym w pole, wieś, małe miasteczko to tylko nakręci ukraińców żeby walczyć jeszcze ostrzej.
Jednocześnie już nikt na zachodzie nie mógłby bronić ruskich i szukać z nimi dialogu, byliby skreśleni i doszłyby kolejne sankcje.
@trumnaiurna: ja mam poważne wątpliwości czy te taktyczne pociski jeszcze istnieją/są sprawne/mają wystarczającą celność by trafić i czy nie zostaną zestrzelone w locie
Dałem nie. W tym temacie niedokładnie zacytuję tutaj Ogórkina z jego najnowszej debaty piwnicznej (przynajmniej to co zrozumiałem z auto-tłumacza na Polski i szczątkowej znajomości ruskiego), żeby pokazać, co o takiej propozycji sądzą sami ruscy.

Wypowiedź zaczyna się tuż po stuknięciu pierwszej godziny jego najnowszej debaty piwnicznej. Proszę nie bić, nie jestem Andromedą żeby robić za profesjonalistę ( ͡° ͜ʖ ͡°): "tak zwana Ukraina to Rosja [jej część],
@trumnaiurna: Po takiej akcji Rosja nie tylko pewnie sprowokowałaby NATO do zdecydowanego działania i ucięła sobie jakiekolwiek możliwości do podjęcia rokowań, wkurzyłaby też baaardzo swojego chińskiego seniora, który już teraz jest wkurzony. Miała być szybka interwencja i ogranie zachodu, a skończy się pierwszym po II WŚ atakiem z użyciem broni jądrowej i #!$%@?? Mmmm brzmi jak plan.