Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirasy mam taki problem w przewodami kominowymi w mieszkaniu, że zauważyłem przebicie do przewodu sąsiada.
Szpara jest na jakiś centymetr, dwa wygląda to tak jakby cegły wisiały w powietrzu, mogłem wsadzić tam taką małą kamerkę inspekcyjną i normalnie widać światło z drugiego wylotu komina. Dodatkowo obok jest przebicie do mojego drugiego przewodu wentylacji od okapu.

Czy przez to może nie działać wentylacja grawitacyjna?

Zgłosiłem to dziś do dewelopera, ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak oni to naprawia?
Z perspektywy mojego mieszkania teoretycznie da radę to załatać, ale nie wiadomo czy coś takiego występuje jeszscze i w jakiej ilości na całej długości komina. Blok już od 2lat zamieszkany więc postawienie na nowo nie wchodzi w grę xD

Co w takim przypadku może się stać? Odszkodowania? Walenie w ciula że to tylko w tym jednym miejscu i załatanie tego na odwal jakąś pianką?

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo #wentylacja #budujzwykopem
  • 20
Czy przez to może nie działać wentylacja grawitacyjna?


@dawid121213: nie, ale może działać mniej wydajnie, albo nie tak jak powinna. da się to sprawdzić za pomocą dymiarki, ale przy takiej wentylacji jest dużo zmiennych - wiatr, otwarte okna, temperatura. da się to naprawić wkładem z rur.
@hauhauhau: ja to robię, i Piony stawiamy z rur stalowych ocynkowanych. Każdy pion osobno, na dachu wentylator który obsługuje wszystkie mieszkania. Wyciąg z kuchni i łazienki. Kanały okapowe wyposażone w klapy zwrotne.
@hauhauhau: jeżeli jest dobrze zrobione też zadziała, jak braknie prądu. Różnica wysokości robi swoje, nie tak wydajnie jak z wentylatorem. Tu u kolegi może wystąpić taki problem, że podczas gotowania, zużyte powietrze (z okapu) będzie się dostawać do pionu wentylacji kuchni i jeśli mieszka ktoś wyżej może wyczuwać u siebie inne zapachy.