Wpis z mikrobloga

@ksiak: ja mam na przykład pomiar zużycia prądu zdalnie. Niby niepotrzebny bajer. Ale kiedyś jak wyjechałem z domu to sprawdziłem sobie czy żelazko jest wyłączone :)
@ksiak: możesz zrobić sobie statystyki zużycia gazu, dostosować krzywą cieplną na podstawie statystyk... czyli po prostu zaoszczędzić hajs
Bonusowo: Każda awaria też jest od razu oznaczana przez kontroler, więc czas naprawy również się skraca (widzisz zdalnie awarię, dzwonisz i umawiasz z roboty sobie serwisanta na wieczór tego samego dnia)

Mam podobny piec od 2 lat i te smart bajery serio są przydatne
Wracając z podróży o 3 w nocy ustawiłem dodatkowe
Nie wiem po co, ale jest fajne ( ͡º ͜ʖ͡º)


@TheSznikers: no właśnie, dlatego pytam.

ja mam na przykład pomiar zużycia prądu zdalnie. Niby niepotrzebny bajer. Ale kiedyś jak wyjechałem z domu to sprawdziłem sobie czy żelazko jest wyłączone :)


@xtedek: jakiś przykład użycia niby jest ale jednak przed wyjściem zawsze sprawdzam wszystko. Niektórzy mają dodatkowo zrobiony główny wyłącznik.

możesz zrobić sobie statystyki zużycia gazu,
@ksiak: No i dobra każdy żyje jak chce, ja przekazuje dane odnośnie użycia do viessmanna, a Ty robisz to ręcznie i też jest fajnie
Ja tu nie zamierzam reklamować rozwiązania, ale po prostu jako użytkownik jestem zadowolony z możliwości jakie daje i pokazałem tutaj przykłady z życia wzięte, gdzie mi takie smart bajery w piecu zrobiły różnicę (na korzyść)
No i dobra każdy żyje jak chce, ja przekazuje dane odnośnie użycia do viessmanna, a Ty robisz to ręcznie i też jest fajnie

Ja tu nie zamierzam reklamować rozwiązania, ale po prostu jako użytkownik jestem zadowolony z możliwości jakie daje i pokazałem tutaj przykłady z życia wzięte, gdzie mi takie smart bajery w piecu zrobiły różnicę (na korzyść)


@Igbt: ja nie mówię Ci byś już teraz przestał to robić tylko chciałbym