Wpis z mikrobloga

@barttttek: Zyjesz w swiecie chrzescijanskiej moralnosci, a swoja cywilizacje zredukowales do Rzymian, Grekow i Zydow. Rozumiem, ze mozesz sie z tym nie umiec pogodzic, ale nawet ta przytoczona przez ciebie wiara naucza czegos innego niz chrzescijanstwo. Rozwoj administracji i wielu glownych osrodkow naukowych i kulturalnych w Europie zawdzieczasz chrzescijanstwu, nie wspominajac juz o tym, ze dzieki chrzescijanstwu nie modlisz sie dzis do Allaha.
  • Odpowiedz
już kiedyś o tym pisałam, ale wg teorii dr Michaela Newtona faktycznie przed narodzinami wybieramy sobie wcielenie i część zdarzeń, które są przed nami, są nam pokazywane, ale nie wszystkie. Jednak sami sobie nie wybieramy wszystkich życiowych wydarzeń.


@Blutwurst: co
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt: żyję w świecie określonej moralności wykształconej POMIMO wpływu chrześcijaństwa. Zauważ proszę, że świętą księgą jest Biblia, która składa się ze Starego i Nowego Testamentu. Dosyć dosadnie Stary Testament dzieli ludzi na naród wybrany i wrogą resztę, której za karę morduje się pierworodne dzieci. Odbywa się tam też wiele innych chorych akcji nie mających nic wspólnego z dzisiejszą moralnością.
Zapewne również w TV Trwam i TVPis Ci nie powiedzą, ale
  • Odpowiedz
@barttttek: Twoje postrzeganie religii chrzescijanskiej nie dosyc ze jest wypaczone, to wrecz karykaturalne. Nie wiem skad czerpales wiedze, ale chyba z hollywoodzkich filmow.
Do tego te ciagle gadanie o PIS i TVP jest wrecz zabawne, bo pokazuje jak ograniczone musi byc twoje wnioskowanie, skoro sadzisz ze milosc do chrzescijanstwa w Polsce wziela sie z TVP czy przyniosl ja PIS. Piszesz takie glupoty, bo zakladasz ze kazdy jest idiota, tylko nie
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt: przykre, że tak ślepo wierzysz w religię o której tak mało wiesz. A jeszcze bardziej, że pomimo wiary świadomie łamiesz jak sam wspomniałeś jej główną ideę miłości bliźniego swoją agresywną postawą.

Odnośnie stosów: Joanna d’Arc, Jan Hus, Hieronim z Pragi - faktycznie, postacie z Hollywood ze zmyślonym stosem, które zostały spalone przez kościół w imieniu nowotestamentowej miłości.

Resztę szkoda komentować, gdyż jaki jest sens dyskusji faktu z wierzeniami.
  • Odpowiedz
Cywilizacja łacińska swoje podwaliny ma w starożytnym Rzymie i starożytnej Grecji.


@barttttek: które przeniósł dalej po upadku Rzymu KK jako jedyna rzymska instytucja, która przetrwała starożytność. Zaraz ktoś wyjdzie z Islamem- nikt nie neguje zasług Islamu, ale oni pomogli setki lat po upadku Rzymu korzystając tylko ze źródeł przepisywanych dziesiątki razy przez chrześcijaństwo.
  • Odpowiedz
@Winden przytaczam tylko to, co przeczytałam, nie wyrażam tutaj mojego zadania.
Wg jego badań z głęboką hipnozą połączoną z regresją do życia między wcieleniami, życie na ziemi jest bardzo trudne i ciężkie wcielenia mają posłużyć jako rozwój duszy w świecie duchowym. Takie wcielenie uczy, dzięki czemu szybciej można zdobyć wyższe etapy zaawansowania duszy. Im łatwiejsze jest wcielenie, tym mniej dusza z takiego wcielenia wynosi.

I podkreślam, tylko przytaczam.
  • Odpowiedz
@barttttek: Lol, widze ze twoja wiedza jest powierzchowna, dlatego sie osmieszasz. Wiesz dlaczego zginela Joanna? Jesli kat wykonuje polecenia, to czy kat jest winny smierci? W tym przypadku Kosciol byl tylko katem. Niestety, widze w twoim rozumowaniu jeszcze drugi powazny blad logiczny - rozmawialismy o religii, a ty pleciesz ciagle o wybranym przez ciebie Kosciele Katolickim. Wyjatkowo smiesznie wyglada to kiedy wrzcasz Husa do dyskusji - czlowieka wielce religijnego i
  • Odpowiedz