Wpis z mikrobloga

Na ulicach słychać w Polsce coraz bardziej opinie anty-ukrainskie. W sklepach na placach zabawach, klatce schodowej przynajmniej u mnie ludzie narzekają na sąsiadów z osiedla, Ukraińców właśnie. Efekt jakiejś ruskiej propagandy? Czy efekt rozdawnictwa? Czy czego? #polska #wojna #slask
#ukraina. Ps. O Internecie nie wspomnę, co artykuł o Ukrainie to w komentarzach sam hejt praktycznie
  • 89
@Drezv krakow, wczoraj wieczorem złapano dwóch ukraincow klusownikow z siatkami. Policja spisała dane, wystawiła upomnienie i wezwanie na komendę w celu złożenia zeznań. Chłopy pewnie nawet nie przyjdą i nigdy za to nie bekną. Ja, za to samo przestępstwo, pewnie bym trafił do aresztu. A przynajmniej bym odpowiedział przed sądem, bo policja znalazła by mnie, polaka, raz, dwa. A jego jak znajdą?
@Drezv: Bo jest ich chyba za dużo. Tu wojna, bieda itp itd nie maja w tej kwestii większego znaczenia. Jak wyjeżdżałem z Polski to byliśmy jako naród bardzo homogeniczni. A dzisiaj, z tego co słyszę to Ukraińcy pracują w sklepach i innych miejscach w których pracują zazwyczaj biedniejsze osoby ale z lokalnej od zawsze społeczności. I teraz idziesz do sklepu, s tam nikt Cię nie rozumie, wsiadasz do taksówki i nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@toworel: razem z ukrami przyszły drogie paliwa itp. A wojna to naturalna konsekwencja miłości z ruskimi i nagły rozwód. Ale ukry mają twoją mentalność to mogli tego nie wiedzieć.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GeraltRedhammer: oho, widzę, że kolega obeznany w temacie, nurtuje mnie kilka kwestii. Odpowiesz na kilka pytań?
1. Czy wymiana złotówki na hrywny ma jakiś wpływ na kurs tej pierwszej?
2. Czy zwiększony popyt wpływa na inflację?
3. Czy zasiłki socjalne dla obywateli Ukrainy to rozdawnictwo?
@Drezv: jak mieszkasz w Rosji to nie dziwię się słyszysz anty ukraińskie komentarze. Ale wystarczy mieszkać gdzieś w cywilizowanym kraju i komentarze są nieco inne.

Swoją drogą ciekawe jakie komentarze mają np. Niemcy lub Holendrzy na podstawie Polaków przyjeżdżających tam do fizycznej pracy - Polacy tam chleją na potęgę i wielu to patologia
@prnppp: Eeee te pytania zupełnie nie mają wpływu na obecną sytuację.
1. Handel walutami był zawsze. Wyprzedaż jakiejś waluty w bardzo dużej ilości może obniżyć kurs. Ale nie ma żadnych znaków, że wymiana hrywny na złotówkę jest większa niż przed wojną. Ba, hrywny raczej wszyscy unikają i obecnie na Ukrainie towary kupisz za hrywny, dolary i złotówki.
2. Na dane dobro tak. Tylko za bardzo nie widzę jak Ukraińcy mogliby znacznie
Na ulicach słychać w Polsce coraz bardziej opinie anty-ukrainskie. W sklepach na placach zabawach, klatce schodowej przynajmniej u mnie ludzie narzekają na sąsiadów z osiedla, Ukraińców właśnie. Efekt jakiejś ruskiej propagandy? Czy efekt rozdawnictwa? Czy czego?


@Drezv: Propaganda w socjalmediach przedziera się jako historyjki z 2-3 ręki i dociera pod strzechy.