Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie lotu do USA

W następnym tygodniu mam przesiadkę w Nowym Jorku. Mam zaakceptowaną ESTA na tranzyt. Liniom lotniczym trzeba pokazać dokument który mnie uprawnia do wjazdu do USA. Pytanie co to ma być to moim wypadku. Numer wniosku, cały wydrukowany wniosek czy tylko strona że approved?

#loty #usa #esta #wiza #lotnisko #samoloty #klm #delta #nowyjork
  • 5
  • Odpowiedz
@ali_baba: Generalnie to wszystko masz zapisane w paszporcie biometrycznym i nikt w USA nie będzie potrzebował żadnego wydruku. To oczywiście teoria bo służby, linie lotnicze proszą o wydrukowanie potwierdzenia. Jak się zalogujesz na estę to na dole pierwszego okna po zalogowaniu będziesz miał coś w stylu" "Rekomendujemy wydrukowanie tego widoku bla bla bla" (taka żółta ramka jeśli dobrze pamiętam). Ja leciałem do USA Deltą to już przed startem miałem kilkukrotną weryfikację
  • Odpowiedz
@Supaplex: Ja mam jeszcze aktualny ale faktycznie z tego co słyszałem i czytałem to w USA szczepienia nie mają daty ważności. Jeśli się zaszczepiłeś dwoma dawkami to powinno być git. Mimo wszystko zawsze warto to jeszcze zweryfikować na jakichś urzędowych stronach
  • Odpowiedz
@ali_baba: ESTA wymagana tylko przy odprawie na lotnisku, wydrukowana strona approved, ale widzialem tez ze ludzie pokazywali approved w telefonie. Na miejscu wszystko mają w systemie, więc tylko paszport.

@Supaplex: @lgc89: pokazywałem kod w telefonie z ikp, facet w check-inie poprosil tylko, abym przesunal i pokazal mu date szczepienia, ale wtedy jeszcze mialem aktywny, zadnego skanowania kodow, tylko zerkniecie okiem.
  • Odpowiedz