Wpis z mikrobloga

Tak wygląda sytuacja na kierunku charkowskim według pro-rosyjskiego Rybara. Zatem obiektywnie rzecz biorąc jest jeszcze gorzej (dla Rosjan) ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie miałem czasu żeby bliżej to śledzić, ale kontrola ukraińska wydaje się jeszcze większą niż tutaj zaznaczona na mapie np. dojście do takie Oskil jest już potwierdzone zdjęciami (dzięki @Aryo).

Dla Rosjan to co się stało w ciągu ostatnich 2 dni to jest dramat. Całkowita panika na całej długości frontu. Zostawiony sprzęt, toboły, wsio, byle tylko uciec przed mobilnymi grupami Ukraińców, które wjeżdżają do kolejnych miejscowości. Wygląda na to, że Krupiańsk będzie dopiero pierwszą miejscowością, gdzie Rosjanie stawią opór.

Nawet jeśli uda im się za jakiś skontrować Ukraińców (pojawia się już info o gromadzeniu wsparcia na wysokości Krupiańska) to i tak 1/Ukraińcy ich zwyczajnie upokorzyli 2/pozostawionego sprzętu Rosjanie już i tak nie odzyskają, bo Ukraińcy pewnie zdążą go ewakuować 3/Ukraińcy będą pewnie skutecznie prowadzili działania opóźniające, a więc Rosjanie będą ponosili spore straty 4/wszystkiego tego Rosjanie mogliby uniknąć, gdyby zareagowali na ukraińską koncentrację pod Bałakiją (ale tego nie zrobili, dlaczego, pewnie oni sami tego nie wiedzą) ( ͡º ͜ʖ͡º) 5/skuteczność takiego kontrataku i przywrócenie linii frontu sprzed ukraińskiej kontrofensywy może być niemożliwe, bo Rosjanie mogą bać się że jak ruszą siły np. spod Chersonia to Ukraińcy to wykryją i zaatakują w czułym punkcie, doprowadzając do takiej samej sytuacji jak teraz widzimy pod Charkowem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jako bonus polecam sprawdzić co się dzieje na rosyjskich kanałach telegramowych, panika pomieszana z teoriami spiskowymi, wściekłością i nutką bezsilności, dwoma słowami "ruski cyrk" ( ͡º ͜ʖ͡º)

#ukraina #lagunacontent
JanLaguna - Tak wygląda sytuacja na kierunku charkowskim według pro-rosyjskiego Rybar...

źródło: comment_1662674059MijO2i4tyDzf0dlzSCBJI3.jpg

Pobierz
  • 34
@JanLaguna: jest szansa na domknięcie kotła w Izium? Są tam jakieś przeprawy wodne? Jeśli ta ofensywa dojdzie do zbiornika wodnego, a od południa Ukraińcy też szli w stronę Łymanu, to kreśli się taka perspektywa likwidacji tych jednostek wewnątrz.


@mojemirabelki teoretycznie żeby całkowicie odciąć Izium to trzeba też je zablokować od wschodu - połączenie kolejowe z Łymanem. To się wydaje - mimo wszystko - odległa perspektywa. Ale z drugiej strony - jak
@JanLaguna: sam jestem hurraoptymistą z reguły, a gdyby ktoś tydzień temu mi napisał, że coś takiego nastąpi, to kazałbym mu się #!$%@?ąć w głowę i zapytał ile hrywien bierze od komentarza xD

@cotidiemorior to jest w tej całej ofensywie najlepsze. Tydzień temu info o ukraińskiej koncentracji pod Bałakiją latało na koncie powiązanym z Wagnerowcami. Z kronikarskiego obowiązku odnotowałem to w raporcie z Ukrainy, ale generalnie to od razu zaznaczyłem że to
u i przywrócenie linii frontu sprzed ukraińskiej kontrofensywy może być niemożliwe, bo Rosjanie mogą bać się że jak ruszą siły np. spod Chersonia to Ukraińcy to wykryją i zaatakują w czułym punkcie, doprowadzając do takiej samej sytuacji jak teraz widzimy pod Charkowem. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@JanLaguna: O przywróceniu linni sprzed kontrofensywy nawet nie marzą już, teraz już prawie cudem będzie jeśli jakoś utrzymają drogę z kupiańska
Gdyby w 2014 r. zdecydowali się na pełną interwencję, to z łatwością zajęliby całą lewobrzeżną Ukrainę, a może nawet otrzymaliby u władzy Janukowycza, albo kogoś innego sprzyjającego Moskwie.

@JanLaguna: Tego nie wiesz. Pomimo wysiłków nie udało im się wtedy przebić korytarza do rosji na południu ani zająć nawet całości administracyjnych granic obwodów "republik" - a używali całych zgrupowań wojsk których użyć tylko mogli.
Nie możesz oceniać, nawet tamtejszej, determinacji/woli walki etc.
@JanLaguna: heh, a jeszcze wczoraj pisałem, że mnie to Charkowski się widzi na ofensywę a Chersoń będzie tylko mieleniem zablokowanych ruskich.

pytanie czy sami Ukraińcy przewidywali skalę powodzenia i mają do szybkiego wprowadzenia odwody wystarczające do wyczyszczenia tej strony rzeki i Izjum.