Wpis z mikrobloga

#fedex #kurier #prawo

Ponad 2 miesiące temu odebrałem przesyłkę od kuriera zagraniczną, gdzie po spytaniu się czy nie ma naliczonych jakiś opłat (vat i cło) odpowiedział, że nie i mi ją przekazał. Na mailu też nic nie dostałem, także wyjebka. Tera sprawdzam skrzynkę pocztową i koperta od fedex z datą z miesiąc temu, wezwanie do zapłaty 400 zł gdzie w ogóle nie pisze za co, pisze tylko numer faktury i "Rodzaj - Faktura" xD nie wiadomo nawet za co mam zapłacić, bo nie pisze. I że jeżeli w ciągu 10 dni nie ureguluję zapłaty to podejmą dalsze kroki windykacyjne (data na kopercie miesiąc temu). Czy powinienem cokolwiek z tym robić? Oni mogą ode mnie żądać jakichkolwiek pieniędzy jak kurier przekazał mi paczkę już 2 miesiące temu i powiedział - nie ma naliczonych opłat?
  • 18
@Magej: Pewnie przez "błąd systemu" czy inny błąd nie wystawili ci faktury od razu. Kurier nie widział w systemie faktury i należności do pobrania, więc powiedział Ci, że nic nie ma do zapłaty (bo według jego wiedzy w tamtym momencie nic nie było). Faktura została wystawiona po jakimś czasie (być może przez jakichś hindusów) i została wysłana do Ciebie pocztą.

Proszę potwierdź @Bananada czy tak było ( ͡º ͜ʖ
@Magej: w żadnym wypadku, ani grosza im nie płać - oni sobie te "podatki" wymyślają z dupy, to nie ma żadnej podstawy prawnej - i mam na to prawomocny wyrok. w całym procesie nie byli w stanie wyjaśnić na jakiej podstawie wyłudzili ode mnie 195 zł przy odbieraniu paczki i dlaczego akurat tyle.

gdyby spróbowali Cię o to pozwać, wal na priv. podejmę się nieodpłatnie reprezentacji.

@PanRejent: dobrze pamiętasz, wytoczyłem
@Karoleer: Akurat ja coś zza granicy zamawiałem + pisali do mnie z agencji celnej przed przyjściem paczki, żeby podać co jest w środku i wartość - wysłałem fakturę ze sklepu internetowego. Nie zmienia faktu, że już nie odpisali nic, a kurier powiedział, że opłaty nienaliczone.
@Karoleer: Czekaj, ja dobrze rozumiem że kurier ściągnął od Ciebie VAT i cło przy odbiorze a potem Ty się z tego wybroniłeś? U OPa tutaj tez wychodzi jakby to były jednak należne podatki, wraz z tą ich opłatą…

Czekam teraz na przesyłkę z USA, procedura ta sama co u OPa - rozumiem, że kurier ode mnie pewnie tez nic nie będzie chciał, ale później dostanę list z wezwaniem do zapłaty? Co
@asunez: gosciu po calym dniu twgo burdelu to sama nie ogarniam XD czasem gadamy takie bzdury na tej infolinii, znqczy to wszystko prawda, co mowimy, ale nie mamy wielu narzedzi ktore by sie przydaly a AGENCJA CWELNA to juz w ogóle stan umyslu
@Magej: @asunez: znaczy w sumie to kurier trochw #!$%@?, bo lepiej jakby powiedzial że nie wie. Ogolnie ostatnio mam wysyp #!$%@? faktur. Np typo dzwoni, faltura mi przyszla w funtach, a paczka z usa do pl i oni obciazyli konto brytyjslie nie wiadomo kogo xd
@Karoleer: Ok, a jak odróżnić podatek, który rzeczywiście zapłacić trzeba, od ich nieudolnej próby wyłudzenia? xd

@Bananada: weź mi nic nie mów o tej agencji celnej, miliony maili do nich wysłane i wszystkie zlane ciepłym moczem, dopiero interwencja na infolinii (pozdrawiam Pana Dawida K, dziękuje za pomoc) i jego wewnętrzne zgłoszenie do tego działu wymogły na nich odpowiedz z szablonu - ale o dziwo status przesyłki się zaraz zmienił, o
@asunez: dobre pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) fedex nie chciał udzielić mi jakichkolwiek informacji skąd ta kwota i za co - ignorowali mnie ok. 4 miesięcy. dopiero na etapie sądowym cośtam wyjaśniali, że to niby vat, ale bardzo marnie im te wypociny poszły, bo nic sie nie trzymało kupy.
@asunez: Parę dni później dostałem pismo przedsądowe, zapłaciłem by mieć spokój + przysłała mi baba z infolinii fakturę z wyliczonym vatem, a ostatecznie się okazało, że ta faktura co miała dotrzeć na początku listonosz dostarczył do sąsiedniej klatki. Firma żart