Wpis z mikrobloga

@breakdown_: Jak zwykle w każdym środowisku widać tylko ekstremum, bo najgłośniej krzyczy. Na wszystkich moich kumpli, a w wielu firmach miałem ich już kilkudziesięciu, ego wyjebywało tym, którzy i tak mieliby je #!$%@? w kosmos, nawet jakby byli biedni. Znamy wszyscy tych, którzy zawsze mają rację, a jak nie mają, to tym gorzej dla dowodów i argumentów przeciwnika.
  • Odpowiedz
@breakdown_ każdy przechodzi ten etap. Później to mija. Mało ludzi, których znam z 10+ lat doświadczenia ma taki syndrom zajebistości jak mid z 3 letnim doświadczeniem, który przechodzi właśnie etap 'nikt nic nie wie, wszystko jest #!$%@?, ja bym to zrobił lepiej'.
  • Odpowiedz
@breakdown_: Ogólnie wśród programistów jest dużo ludzi zarozumiałych, uważających się za lepszych od innych.
To chyba jest skorelowane z pewnym rodzajem inteligencji, myślenia analitycznego. Często takie osoby są serio dobre w tym co robią. Ale wierzę, że można nie być bucem mimo wszystko i robić robotę :d

A jak zrobić by nie stać się ofiarą tego ego - popełnisz parę razy solidne błędy to zaczniesz też słuchać też innych ;)
  • Odpowiedz
@breakdown_: pogadaj z pierwszym lepszym architektem z IT ktory cie sprowadzi do parteru i udowdni ze nic nie umiesz i nadajesz sie tylko do implementowania jego pomyslow i rozwiazan - malo przyjemna rozmowa generalnie ;D
  • Odpowiedz
@breakdown_: wiem że to banał, ale kasa to serio nie jest wszystko... Może warto po prostu przebywać w różnych środowiskach z innych branż i widzieć to, że jest pełno inteligentnych i wartościowych ludzi wszędzie. A to że akurat rynek IT tyle teraz płaci to wyraz zapotrzebowania na dane umiejętności i NIC WIĘCEJ.

Taki przykład - mam sporo znajomych po mechanice i budowie maszyn. W tej branży zarabia się w Polsce
  • Odpowiedz
Jak myslicie czy programisci15k maja #!$%@? ego?


@breakdown_: ego i 15k?! to bieda. 25k patrzy na 15k jak na bezdomnego. 35k to nawet ziemi nie dotyka tylko sunie w ciszy. 50k ma wszystkie ego-struktury w 4 gęstości.
  • Odpowiedz