Wpis z mikrobloga

#rock #metal (?) #postrock #shoegaze #blackgaze
#cultowe (978/1000) <- nadrabiam przerwę urlopową

Old Silver Key - About Which an Old House Dreams z płyty Tales of Wanderings (2011)

Miałem kiedyś fazę na słuchanie wszystkich side-projektów gości z Drudkh, jak leciało, przez Astrofaesy, Rattefangery, aż do tego wynalazku.

Osobowo ta płyta to Drudkh po 2006, kiedy do Saenki i Thuriosa dołączyli sekcyjni Krechet i Vlad, tyle że na wokalu mamy mega charakterystycznego Francuzika Neige z Alcest, który dominuje tę płytę. Trochę tak jakby blackmetalowcy stwierdzili że spróbują pod innym szyldem zagrać jakieś rocki z lekko blackowym vibe i wzięli sobie do tego człowieka-legendę takiego blackgaze'owego #!$%@? :)

Podsumowując - byłem nieco rozczarowany że to bardziej dla fanów Alcest niż Drudkh, no ale cóż poradzić, i tak #cultowe :)

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #rock #metal (?) #postrock #shoegaze #blackgaze
#cultowe (978/1000) <- ...
  • Odpowiedz