Wpis z mikrobloga

@jarek_samolot też kupuję. Za miesiąc staram się o kredyt :) z tym, że rezerwowałem jeszcze w styczniu, czyli przed wojną i całym tym cyrkiem :D jak będzie? Zobaczymy :D mieszkać i tak gdzieś trzeba, a wynajem też kosztuje niemało
@wuwuzela1 na razie przeglądałem na podstawie kalkulatorów w necie. Nie sprawdzałem w bankach, więc ciężko estymować jakie RRSO będzie proponowane za miesiąc
@wuwuzela1 Co do wynajmu, to obecnie kawalerka 30m2 -> koszta całkowite (odstepne, czynsz, rachunki) to 2k/miesiac

Mieszkanie na kredo 56m2 + garaż + ogrodek, szacuje miesieczny caly koszt utrzymania na 4k/miesiąc. Wynajem takiego mieszkania, o takim standardzie to koszty całkowite byłyby w moim mieście +- 3k/miesiac

Także drożej, ale znacznie wyższy standard i u siebie. Jak jest zdolność i kogoś stać przy tych stopach, to w czym problem :D Stopy za parę
część kapitału będzie już spłacona


@kostly: przy takich stopach to cały uj kapitału sie spłaca, no chyba ze wziales malejące raty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie no jak kupujesz jako single to zawsze 1 pok mozesz podnajac za 1k.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wuwuzela1 no to prawda. Niestety mało co kapitału będzie się spłacać, no ale cóż zrobić ¯_(ツ)_/¯ jedyne rozwiązanie, to nadpłacać, ale przy tak wysokich ratach nie każdy może sobie pozwolić. Jak stopy zaczną spadać, to trzeba pp prostu nadpłacać.

Jak obserwuję teraz z jakimi cenami muszą zmagać się studenci w większych miastach, aby wynająć mieszkanie, czy pokój, to wcale nie zazdroszczę. Sam już nie dostałbym też tak korzystnej oferty wymajmu kawalerki jaką