Wpis z mikrobloga

@MilionoweMultikonto: no ale załóżmy, że ktoś nie ma metody gospodarczej. Jak sobie wyobrażasz aby taka osoba ociepliła dom? W moim przypadku mam tę swobodę, że mogę cały obiekt dać na wynajem i mogę wyciągnąć nawet do 20 tys. miesięcznie za najem pracowniczy, co pozwoliłoby sfinansować inwestycję w ocieplenie po roku wynajmu, ale co ma zrobić sebuś, który dostał mały dom w spadku po babci i zarabia na tyle, że go stać
@loczyn tematem rzeką są dla mnie te protesty:
1. Ludzie wyszli walczyć o konstytucję ale tylko do jesieni, bo mżawka
2. Ludzie wyszli walczyć o aborcję ale tylko do jesieni, bo mżawka
Ciekawe, co jeszcze zrobią, zanim ludzie zrozumieją, że bez strajków generalnych, bez być może ofiar totalitarna władza nie ustępuje, śmieje się jedynie z ludzi patrząc z góry i dokręcając powoli ale systematycznie śrubę.
@loczyn tematem rzeką są dla mnie te protesty:
1. Ludzie wyszli walczyć o konstytucję ale tylko do jesieni, bo mżawka
2. Ludzie wyszli walczyć o aborcję ale tylko do jesieni, bo mżawka
Ciekawe, co jeszcze zrobią, zanim ludzie zrozumieją, że bez strajków generalnych, bez być może ofiar totalitarna władza nie ustępuje, śmieje się jedynie z ludzi patrząc z góry i dokręcając powoli ale systematycznie śrubę.
@SkorpionX Problem w tym, że większości społeczeństwa pasuje pis. Ludzie trzęsą dupami że inni rządzący zabiorą im plusy i będą zniechęcać do protestów tych co chcą zmian. Ludziom wygodnie żyje się za bombelkowe kiedy to podatnicy spłacają zachcianki ich i ich dzieci, o emeryturach i innych dodatkach nie wspominając. A że gospodarka upada, kogo to obchodzi? Ważne że pan pis tyle doł i może i kradnie ale się dzieli.
Czystki polityczne, cenzura i druk pustego pieniądza, to będzie ich utrzymanie ok 30 procent poparcia. PZPR pzy nich to Aniołki.


@spie_z_tata: Stan wojenny, koksowniki, czołgi na ulicach, walki uliczne, na koniec wypuszczenie wirusa typu T i uwolnienie Krakena z klatki.
co ma zrobić sebuś, który dostał mały dom w spadku po babci i zarabia na tyle, że go stać na utrzymanie domu, ale nie stać na oszczędności w celu jego ocieplenia?


@Tatiagla: jaja sobie robisz? XD

Skoro sebusia nie stać na inwestycje to go nie stać na utrzymanie tego domu. To się nazywa budżet domowy i jak większość po prostu go nie ogarniasz.
W takiej sytuacji po prostu wyjeżdżasz do pracy
@MilionoweMultikonto: Przecież dom jest tani w utrzymaniu w porównaniu do mieszkania. Masz podatek roczny od nieruchomości i opłacasz jedynie media. To jest to totalne minimum potrzebne do egzystencji w porównaniu do mieszkań w kamienicy, gdzie musisz dodatkowo płacić za czynsz. Jedynie inwestycje są drogie, bo wymagają większego nakładu finansowego per osoba na budynek. We wspólnotach koszty rozkładają się na wszystkich mieszkańców a w samym czynszu masz jeszcze fundusz remontowy.

Nie muszę
@Tatiagla: no i? Skoro mimo to nie stać go na utrzymanie domu wliczając remonty to znaczy że nie zapracował sobie na to żeby mieszkać we własnym domu i musi mieszkać z innymi robotnikami na placu budowy czy w innym kołchozie. Taka jest rzeczywistość i ani ja ani Ty za darmo mu tego domu nie wyremontujemy. Więc do czego zmierzasz?
@MilionoweMultikonto: to, że niektórzy dziedziczą rudery w których mieszkały całe pokolenia przez dekady i jak widać można w nich mieszkać bez odpowiedniego wkładu finansowego ale kosztem spalania wszystkiego co się da wrzucić do pieca/paleniska/zwał jak zwał. Zwłaszcza, że małe domki do 120 metrów to zapewne podatek roczny od nieruchomości nie wynoszący więcej jak tysiąc złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ukraińcy jakoś mogą mieszkać po 9 w jednym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MilionoweMultikonto: weź typie się do kompletu naucz robić grzanki żelazkiem, żeby nie marnować chleba i ciepła!
@Bdzigost: z chęci plusów, ale to łykopie nic niezwykłego. Pis w takim tempie to przez naszych ekspertufff za pół roku zostanie uznany za esencję zła, niczym Morgoth w Środziemiu. Jeszcze niech Tuska wsadzi fam, gdzie stały elfy i będzie komplet XD tutaj to zawsze ludki miały bujną wyobraźnię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MilionoweMultikonto: bardzo ładnie, umiesz powtarzać jakieś inne zdania, jakie słyszysz w swojej obecności? Twoje bajeczki można określić różnymi przymiotnikami, ale na pewno nie stwierdziłbym po zapoznaniu się z takim bajdurzeniem, że NAPISAŁ TO DOROSŁY. XD
@MyOwnWorstEnemy: znajomy siedział chyba przez tydzień na tym sklepie PGG próbując kupić ekogroszek, nawet mu trochę pomagałem, raz udało mi się dodać węgiel do koszyka, ale to max co się dało zrobić, w końcu kupił opał na składzie płacąc 2600 zł/t, przy czym pisowcy nawoływali wtedy żeby nie kupować bo za parę miesięcy węgiel będzie znacznie tańszy bo oni go nasprowadzają tyle że będziemy go aż za dużo, gdyby ich posłuchał