Wpis z mikrobloga

Pytanie 1
Hej, czy warto dołożyć 500zł do koronki z tlenkiem cyrkonu?
Zwykła kosztuje 1000zł, 1500zł na tlenku cyrkonu.
Chodzi mi o trwałość, niekoniecznie wygląd.
Do wstawienia mam zęby 9, 10, 11, 12, 13, 14.
Czyli praktycznie cały bok.
Stomatolog mi proponuje koronki na tlenku cyrkonu, bo mówi, że lepsze i na pewno trwalsze.
Natomiast ja się zastanawiam, czy faktycznie są lepsze i warto dopłacić te 500zł, bo jednak już mnie trochę to kosztowało 350zł za leczenie kanałowe za ząb, plus 350 za jakiś metalowe wkłady robione przez protetyka.
Plus 1000zł inne bzdety, typu 10zł za zdjęcie i 15zł za znieczulenie.

Pytanie 2
Czy warto ratować dolne ósemki?
Są dość mocno zniszczone, ale stomatolog powiedział, że spokojnie da radę pod mikroskopem zrobić mi kanałowo i ogólnie poza tym, że mają próchnicę zaawansowaną to są do odratowania i ku temu rozwiązaniu się skłania, ze względu na nisko opadniętą górę i po wyrwaniu jeszcze bardziej zgryz może opaść i będzie problem.
Policzył mi 650 za ząb do leczenia i 350zł za wyrwanie, więc w sumie jeden #!$%@?.
Natomiast naczytałem się w Internecie, że ósemek w ogóle się nie leczy i od razu wyrywa.
I teraz mam zagwozdkę.

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

#stomatologia
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mango2018: Sorry, ale tak z ciekawości - gdzie jest taki dentysta, który stosuje amerykańską numerację zębów, a za endo ósemki dolnej pod mikroskopem bierze tylko 650 zł? Pierwsze słyszę w ogóle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mango2018: Odpowiadając na pytanie - czasem ósemki leczy się kanałowo, jeśli rzeczywiście są ważne dla zgryzu i możliwe do przeleczenia. Skoro tak powiedział, to znaczy, że już to robił. Co do koron, cyrkonowe są bardziej estetyczne, a z numeracji wynika, że masz do zrobienia m.in. jedynkę - cyrkon rzeczywiście będzie lepszy :)
  • Odpowiedz
a za endo ósemki dolnej pod mikroskopem bierze tylko 650 zł?


@bulwapospolita: Nawet nie wiedziałem, że to amerykańska numeracja. Tak wygląda z wydruku.
A 650zł wynika z zniżek, które mam za przyprowadzenie nowych klientów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mango2018: Ogólnie cyrkon to świetny wybór, niestety drogi. Na pocieszenie powiem Ci, że to i tak niższa cena niż te, które widziałam. A jeśli lekarz robi kanałowe pod mikroskopem, to już w ogóle super. Jeśli masz jeszcze wątpliwości, najlepiej jeszcze dopytać swojego lekarza :)
  • Odpowiedz
@mango2018: u kogo Ty się leczysz, że ceny takie bardzo mocno okazyjnie...? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cyrkon jest bardzo dobry i podbudowa metalowa są bardzo dobre. Wszystko zależy od sytuacji, w jednej sprawdzi się lepiej metal z ceramiką, a w innej cyrkon. To ma być most, brakuje Ci jakiegoś zęba?

Czy warto ratować dolne ósemki?

Są dość mocno zniszczone, ale stomatolog powiedział, że spokojnie da radę pod
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Cześć, dzięki za odpowiedź,
Byłem dzisiaj ponownie, i tak jak mówiłaś, poprosiłem o konsultacje ortodonty, na szczęście ortodonta pracuje w tej samej klinice, więc stomatolog go zawołał, aby zobaczył jak to wygląda i ortodonta powiedział, że zdecydowanie trzeba zrobić kanałowo i zostawić ósemkę, bo jak chcę implant w brakującej 7 to zanim wyleczę górę to przynajmniej jeszcze z pół roku, i przez ten czas ta ósemka będzie podtrzymywać zgryz, żeby
mango2018 - @SkrytyZolw: Cześć, dzięki za odpowiedź, 
Byłem dzisiaj ponownie, i tak ...

źródło: comment_1662568681hIKFvLhbKd5W0KVzGBpQ8X.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mango2018: No i właśnie dlatego uważam, że pacjent powinien być leczony przez zespół specjalistów, bo nie ma takiej osoby co wie wszystko. Fajnie, że trafiłeś do dobrego miejsca, trzymaj się ich.

A tłumaczenie jak najbardziej sensowne. Aczkolwiek jak to martwa ósemka to na koniec bym ją usunęła. Periodontolog, z którą pracuję zaleca to w większości przypadków ze wzlędu na problem z właściwym oczyszczaniem zęba i okolicy międzyzębowej między 7 a 8.
  • Odpowiedz