Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Fidel1: wystarczy wygooglowac opinie o pracy w amazonie. najczesciej mozna uslyszec to:
10h fizycznego #!$%@?, latania z ladunkiem od konca do konca
psie pieniadze
wymagajace normy
regularnie niszczacy cie psychicznie zarzad.
Prawie kazda praca fizyczna to wyzysk fizyczny i psychiczny, no bo na glupkach latwiej zerowac.
@lemek123: nie chodzi o to kto ma gorzej tylko ze bawiąc całe życie w aktywizmu i zbieranie hajsu nigdy tak naprawdę nie widziała jak ciężka praca fizyczna wyglądała która czy będzie gadała tal czy siak ktoś musi wykonywać w społeczeństwie. (No chyba że dożyjemy pełnej robotyzacji) A jako osoba która niby wywodzi z poglądów proletariackich to trochę śmieszne że teraz lewica to spotkania na placu zbawiciela przy latte a nie odwiedzanie
@Pomocy_blagam

10h fizycznego #!$%@?, latania z ladunkiem od konca do konca

Na tym polega praca tragarza, czego oczekujesz po pracy do której nie potrzeba żadnych kwalifikacji?

psie pieniadze

Tak, tak, oczywiście.

wymagajace normy

No i?

regularnie niszczacy cie psychicznie zarzad.

Tak, tak, oczywiście.

Prawie kazda praca fizyczna to wyzysk fizyczny i psychiczny, no bo na glupkach latwiej zerowac.

Co za debilzm.
@Fidel1: No oczywiscie, ze tak, co to jest niby 24 brutto (chyba kolo 3k na reke) w tych czasach? To jest zart jakis, w porownaniu do tego ile tam zasuwasz. To nie jest zwykly tragarz, ze moze sobie cos na spokojnie nosic bez uszczerbku na zdrowiu, tam masz #!$%@? jak wol przez 10 godzin w ciagu dnia (po ktorych ci sie juz nic nie chce) prawie ze bez odpoczynku. A potem
@Pomocy_blagam

No oczywiscie, ze tak

Tak, tak.

co to jest niby 24 brutto (chyba kolo 3k na reke) w tych czasach?

Nie wiele mniej niż mediana zarobków w Polsce.

To nie jest zwykly tragarz,

To jest zwykły tragarz.

A potem po 40tce wszystko cie boli i lazisz po lekarzach. i to wszystko za takie pieniadze.

Jak w przypadku większości prac fizycznych. Konsekwencje nie posiadania żadnych umiejętności przydatnych na rynku pracy.

zeby byc
@Fidel1: nie ma podanej mediany w tym roku, ale w zeszlym bylo to 5700zl brutto. Patrzac na to, ze stawka godzinowa w 2021 w amazonie wynosila bodajze 22.50 brutto, miesieczne wynagrodzenie wynosiloby 3780zl brutto. wydaje mi sie, ze prawie 2000zl roznicy na takim poziomie to bardzo duzo.
to juz predzej podchodzi pod niewolnika niz tragarza, tragarz kojarzy mi sie z kims, kto nosi rozne rzeczy, ale moze to robic normalnym tempem,
@Pomocy_blagam

nie ma podanej mediany w tym roku

Ale nie ma żadnego problemu żeby wyliczyć ile wynosiłaby jeśli stanowiłaby taki sam procent przeciętnego wynagrodzenia co w październiku 2020.

ale w zeszlym bylo to 5700zl brutto.

Co za bzdura.
Mediana zarobków jest badana i podawana co 2 lata, ostanie badanie było w 2020.

to juz predzej podchodzi pod niewolnika niz tragarza,

Nie.

tragarz kojarzy mi sie z kims, kto nosi rozne rzeczy,

Czyli
@Fidel1: https://www.money.pl/gospodarka/podsumowanie-wielkiego-badania-oto-ile-naprawde-zarabia-sie-w-polsce-6737572018805536a.html?amp=1
tu jest napisane 5700
nie wiem, ja jak zawsze widzialem tragarza, to nosil rzeczy nie spieszac sie (ani tez nie ociagajac), a ludzie w amazonie narzekaja, ze musza zasuwac.
co do tych "wymagan" gornikow, to jak ci tak zalezy, to ci moge zalatwic kontakt do jednego gornika (ktory nie jest starym dziadem, jest to mlody chlop), to moze ci opowie, jak wyglada jego dzien w pracy i kto tam
@Pomocy_blagam

tu jest napisane 5700

Przecież to jest na bazie oświadczeń i na nie reprezentatywnej grupie.
Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w zeszłym roku wyniosło niecałe 5900, a w gospodarce narodowej niecałe 5700. Te dane z obw są gówno warte.

nie wiem, ja jak zawsze widzialem tragarza, to nosil rzeczy nie spieszac sie

Nie wiem gdzie widziałeś tych tragarzy, ale oni zawsze musieli zasuwać.

co do tych "wymagan" gornikow, to jak ci