Wpis z mikrobloga

Gdzie w okolicy centrum na 100% dostanę mozarelle bez laktozy? #krakow
W GK w Carrefour od jakiegoś czasu nie ma (a zawsze tam kupowałem),
Przez pewien czas była w Auchan na Bora, ale wczoraj nie było, a nie chce mi się jeździć i i zawodzić co chwilę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bezlaktozy
  • 4
  • Odpowiedz
@devel9k: wybacz, że nie odpowiem bezpośrednio na pytanie, ale mozzarella ma znikomą ilość laktozy, w okolicach 1 grama/100 gram produktu, co oznacza, że w przypadku osób z nietolerancją bezpieczne powinno być zjedzenie nawet kilograma mozzarelli dziennie. Powinieneś wyeliminować laktozę z innych produktów, które spożywasz, a które zawierają dużo laktozy (mleka, jogurtów, śmietan) - bo szukanie bezlaktozowej mozzarelli po prostu jest nieopłacalne.
  • Odpowiedz
@DOgi: hmm, zawsze po pizzy "z miasta" mam problemy, które kwalifikuje jako "przez laktozę", a przy domowej pizzy na serach "bez laktozy' wszytsko jest ok
  • Odpowiedz
@devel9k: niestety pizzerie często oszczędzają na serze używając produktów seropodobnych i "mielonych kostek do pizzy". Trudno powiedzieć co jest w środku. Niektóre mają w składzie dodaną laktozę, aby poprawić ich strukturę. Jeśli jednak problem pojawia się nawet z pizzą z zaufanych lokali (Nolio itp.) to faktycznie nie masz wyjścia :(
DOgi - @devel9k: niestety pizzerie często oszczędzają na serze używając produktów ser...

źródło: comment_1662475163OZ02FuaNzzmkYMzo7eFRlJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz