Wpis z mikrobloga

@ksetlak: śmierć żony Lewity (oblubienicy kapłana czyli Chrystusa) jest zapowiedzią prześladowań Kościoła, a rozesłanie jej członków jest zapowiedzią rozrzucenia Kościoła "jak chleba po górach" jak również oskarżenia Beniaminitów (stary zakon) w obecności reszty Izraela (nowy zakon). Kościół odpowiedział na te "kontrowersje" jakies ±1800 lat temu, wystarczy czytać patrystykę.
@Alky: wow. sorry, ale nie kupuję takiej interpretacji

a może to po prostu historyjka o tym, dlaczego plemię Beniamina było najmniejsze?

za gwałt na tej kobiecie wycięto w pień to miasto i większość plemienia, która solidaryzowała się z miastem i nie chciała wydać gwałcicieli. po prostu
Dla mnie to ulubionym jest ten o Salomonie xd


@depmod: Mądry czytelnik wie, że do żadnego rozcięcia dziecka nie miało prawa dojść.

Niby jak chciałbyś bez badań genetycznych ustalić, czyje to dziecko?

Salomon był geniuszem, bo wiedział, że prawdziwa matka zrobi wszystko, żeby dziecko przeżyło. Nawet odda je cudzej kobiecie. Instynkt macierzyński.

Poziom niektórych na tym portalu to dno. Wam się naprawdę wydaje, że w czasach Mieszka I była konstytucja? I
@Kempes:

52 Abimelek podszedł pod samą twierdzę i począł ją zdobywać. Kiedy Abimelek zbliżył się do bram twierdzy chcąc podłożyć pod nią ogień, 53 pewna kobieta zrzuciła na głowę Abimeleka kamień od żaren i rozbiła mu czaszkę. 54 Natychmiast przywołał on swego giermka i rzekł: «Dobądź miecza i zabij mnie, aby nie mówiono o mnie: "Kobieta go zabiła"». Przebił go więc giermek mieczem, tak iż umarł

(...)

3 W końcu walka
@Kempes: Ateista jak czyta Biblię, analizuje to, co widzi. Katolik, musi najpierw poczekać na wyjaśnienie kościoła, bo sam nie ma prawa do interpretacji.

Już w komentarzach "prostują", że ważny jest kontekst, czasy w których było to spisywane itd.
A wystarczy na chwilę porzucić założenie, że to słów boże i okazuje się, że biblia jest tak napisana, jakby była stworzona przez zwykłych ludzi, żyjących 2000 lat temu i wcześniej, niemających dostępu do
nie chcę wam psuć zabawy ale na zdjęciu jest nowy testament a cytat jest ze starego


@Kanciastyksztalt: Nowy też jest obrzydliwy.
Jezus miał gdzieś swoją matkę, a więc łamał 4 przykazanie.
Kazał innym, by olali rodzinę i szli za nim.
W Apokalipsie mamy taki fragment:
8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
To jest śmierć druga».
Fajny Bóg.