Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko bo nie znam się zbyt, szukam internetu żeby założyć w mieszkaniu, niestety w mojej ofercie jest do wyboru tylko Netia 100mb/50mb po kablu lub mobilny od Play 500gb limitowany 5g co będzie lepsze? Cena przy obu to 50zł, martwię się tylko czy mobilny nie będzie chuyyynią.
Net będzie potrzebny do pracy zdalnej i grania w ligę.
Doradzicie?
#komputery #informatyka #internet
  • 7
@TfarukBartus jeśli mobilny nie miałby limitu i lejka, to raczej wywalone. Tak, zaraz mi tu siądą komentarze że ping i niestabilne prędkości - ale tak naprawdę ma to znaczenie? O ile nie pracujesz zdalnie na wideorozmowach to bez problemu byś sobie poradził z tym. A w lolu ping do 100 jest całkowicie jeszcze znosny
@barwnike tu nie chodzi o ryzyko. Są sytuacje gdzie mobilka jest lepszym wyborem. Np u kolegi na osiedlu LTE z Playa łapie 100-150 Mbps. Zabiera neta gdzie chce i kiedy chce.

Oczywiście wszędzie masz lejek i tak, więc to są tylko nieliczne sytuacje...
@TfarukBartus: #play - nigdy :) obsługa do niczego. miałem mobilny - jak dużo ludzi siedzi na jednym nadajniku, net ledwo zipiał. Jak kiedyś zdemontowali sobie nadajnik i nie chciało się im go założyć, to przez 2 miesiące nie miałem neta praktycznie dobrego (prędkości 2Mbit/s) :) a teraz ponad 130 dni wisi u nich zgłoszenie serwisowe
Np u kolegi na osiedlu LTE z Playa łapie 100-150 Mbps


@winsxspl: a ile ma w paitek wieczorem i ile placi za sprzet operstora?

Cena przy obu to 50zł


@TfarukBartus: wliczyleś ratę za router? Sensowne zaczynają się od 1000zl choć dokładnych cen nie śledzę, ale LTE 3CA swoje kosztuje, 5G w zasadzie poza plusem jest ściemą

Jest kabel to nie ma co się zastanawiać
@wypokowy_expert nie płaci za sprzęt, korzysta z karty internetowej w starym telefonie + hotspot
W piątek wieczorem nadal tyle samo - małe osiedle po prostu. Potwierdzone wynikami na moim telefonie, też dobijałem do tych wartości.