Wpis z mikrobloga

Carlsen odmówił gry w meczu o mistrzostwo świata z Niepomniaszczim, bo chciał zagrać mecz z kimś z "młodej fali".
Po czym przegrał tylko jedną (jedyną) partię z zawodnikiem "młodej fali" i strzelił focha i wycofał się z turnieju.
#szachy

Gra Niemana w tym turnieju budzi spore podejrzenia. Szczególnie partie z Mamedzarowem i Firudzą.
Ale bez jaj. Carlsen przegrał bo grał partię z Niemanem słabo i to jest przyczyna porażki.
A komentarze tzw. "komentatorów" (którzy w szachach rozumieją tylko cyferki engina) są żenujące
  • 25
Carlsen odmówił gry w meczu o mistrzostwo świata z Niepomniaszczim, bo chciał zagrać mecz z kimś z "młodej fali".

Po czym przegrał tylko jedną (jedyną) partię z zawodnikiem "młodej fali" i strzelił focha i wycofał się z turnieju.


@Hans_Kropson: Carlsen od zawsze był negatywnie nastawiony do formuły turnieju pretendentów i meczu o mistrzostwo świata i zawsze o tym głośno mówił. Bardzo często mówił, że przygotowania na mecz wymaga zbyt dużej ilości
@Futyporyt27: Słowa "Carlsen" i "zawsze" jakoś mi do siebie nie pasują.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oto cytat z listu Carlsena do prezydenta FIDE, kiedy jeszcze nie był Mistrzem Świata.
Co mu przeszkodziło w zastosowaniu tej formuły o której pisze, kiedy już Mistrzem Świata został?
Nigdy nie było potem takiego tematu.
I żeby była jasność, uważam że taka formuła jaka jest teraz jest najlepsza dla szachów.

In my opinion
Co mu przeszkodziło w zastosowaniu tej formuły o której pisze, kiedy już Mistrzem Świata został?


W dużej części to, że nie on nie ma wpływu na to, jak wygląda formuła Mistrzostw Świata, a FIDE ;)

Nigdy nie było potem takiego tematu.


@Hans_Kropson: Mam wrażenie, że co dwa lata o tym opowiadał, ale bardzo dokładnie nigdy tematu nie śledziłem.
https://worldchess.com/news/all/magnus-carlsen-hates-the-world-chess-championship-format-apparen/
https://www.chess.com/news/view/magnus-carlsen-proposes-different-world-championship-format-2693
@Futyporyt27: ostatnio w wywiadzie z tego co zrozumiałem, mówił, że jeśli już miałby grać mecz o MŚ, to te 12-14 partii to trochę za mało, bo stresowało go to, że nie udowodni swojej przewagi na tak krótkim dystansie. Powinno być więcej partii, jak najwięcej, ale żeby rozegrać np. 20-30 partii i nie wydłużać mistrzostw w nieskończoność, to powinni grać 2 partie dziennie, ofc ze skróconym czasem, żeby partie trwały ze 2
@Hans_Kropson: @Futyporyt27: @Hans_Kropson: Carlsen mówił też, że jeżeli masz gry które trwają po 6-7h to tak naprawdę nie szukasz najlepszego zawodnika, bo większość z topu da radę te mecze grać na tyle defensywnie i bez ryzyka żeby wszystko zremisować i dopiero później rozstrzyga się wszystko w rapidach. Tak zresztą było i w meczu z Karyakinem i z Caruaną. Mówił, że zamiast 12 długich gier wolałby zagrać nawet 100-200krótkich na