Wpis z mikrobloga

Carlsen odmówił gry w meczu o mistrzostwo świata z Niepomniaszczim, bo chciał zagrać mecz z kimś z "młodej fali".
Po czym przegrał tylko jedną (jedyną) partię z zawodnikiem "młodej fali" i strzelił focha i wycofał się z turnieju.
#szachy

Gra Niemana w tym turnieju budzi spore podejrzenia. Szczególnie partie z Mamedzarowem i Firudzą.
Ale bez jaj. Carlsen przegrał bo grał partię z Niemanem słabo i to jest przyczyna porażki.
A komentarze tzw. "komentatorów" (którzy w szachach rozumieją tylko cyferki engina) są żenujące
  • 25
  • Odpowiedz
@Hans_Kropson: przegrał z zawodnikiem złapanym na oszukiwaniu w grach online, który miał bana na chess.com. Następnego dnia po zwycięstwie podejrzanie długo sędzia jeździł po Niemcu wykrywaczem na dzień dobry. Coś tam śmierdzi w tej sprawie, zwłaszcza, że w pomeczowej analizie Niemiec mocno się mieszał, co omawia Hikaru

edit: nie wiem, czemu mi się ubzdurało, że Hans Niemann to Niemiec
ajuto00 - @Hans_Kropson: przegrał z zawodnikiem złapanym na oszukiwaniu w grach onlin...
  • Odpowiedz
też mi mocno śmierdzi


@RaghNaarRoog: Śmierdzą partię z Mamedzarowem (końcówka hetmanska - ludzie nie grają tak końcówek) i partia z Firudzą, a szczególnie jego wywiad po partii..
Ale nie partia z Carlsenem.
Co takiego zagrał Nieman z Carlsenem czego nie mógłby wymyśleć przy szachownicy?
  • Odpowiedz
@Hans_Kropson: jest jeszcze teza, że w jakiś sposób wyciekły debiutowe przygotowania Carlsena i Magnus wycofał się, bo nie wierzy w uczciwość swojego sztabu. Dziwna drama, podejrzewam, że o wiele więcej dzieje się w kuluarach
  • Odpowiedz
w jakiś sposób wyciekły debiutowe przygotowania Carlsena


@ajuto00: Kasparow swego czasu też podejrzewał jednego ze swoich sekundantów o coś takiego w czasie meczu o mistrzostwo świata. To jest jeden z możliwych scenariuszy.
  • Odpowiedz
@ajuto00: jest tylko jeden maly problem, hans w koncowce w magnusem zrobil sporo niedokladnosci i magnus mogl zremisowac. nie wiem co dokladnie bylo problemem ale mi to wyglada po prostu na klasyczny ból dupy
  • Odpowiedz
@Hans_Kropson:
Mówię o całokształcie twórczości również. Nic co nie jest niemożliwe, ale to że są jakieś podejrzenia nie jest dziwne. Zdarzaja się oczywiście niesłuszne podejrzenia, wiem z pierwszej ręki że ludzie spoza Polski podejrzewali nawet Kacpra Pioruna jak bardzo szybko z jakiegoś 2500 wbił na 2650. W Polsce rzecz jasna chyba nikt nie podejrzewał, Kacper to spoko ziom :)
  • Odpowiedz
jest tylko jeden maly problem, hans w koncowce w magnusem zrobil sporo niedokladnosci i magnus mogl zremisowac. nie wiem co dokladnie bylo problemem ale mi to wyglada po prostu na klasyczny ból dupy


@filozof900: gdyby grał bezbłędnie wg silnika, nie byłoby problemu z nakryciem oszusta, natomiast nadal mówimy tu o jakimś nowej formie cheatowania, co jest mało prawdopodobne - to nie jest jakiś prowincjonalny turniej z nieogarniętymi sędzioma, że sobie możesz
  • Odpowiedz
natomiast nadal mówimy tu o jakimś nowej formie cheatowania


@ajuto00: Swego czasu podejrzewany o oszustwo był nr1 ówczesnego rankingu FIDE Veselin Topałow. Chodziło o jego menadzera który w trakcie partii "dziwnie wykrzywiał dłonie".( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wtedy nic nikomu nie udowodniono. Ale mecz o mistrzostwo świata odbywał się w "klatce", tak aby gracze nikogo nie widzieli z publiczności.
  • Odpowiedz
@ajuto00: zgoda, nie mniej jednak sugerowanie, ze oszukuje nie majac dowodow jest moim zdaniem obleśne.

jeżeli wcześniej oszukiwał i ktoś ma z tym problem to powinien od razu poprosić o dodatkowe sprawdzanie zawodnikow przed wejsciem albo w ogole nie grac w turnieju.

wczoraj sprawdzili go od gory do dolu i zremisowal z alirezą, w sytuacji w której już pewnie dobrze wiedział, że jest na niego nagonka (ze względu na to, że
  • Odpowiedz
@filozof900:
Chciałbym powiedzieć, że zgodnie z literą prawa Patrycja też jest niewinna, OJ Simpson też, a Epstein popełnił samobójstwo. Zgodne z prawem były też obozy koncentracyjne i łagry (tak, wiem, ad hitlerum :P). Prawo to prawo, nie zawsze jest wyznacznikiem moralności.
Tak tylko filozofuje, tutaj oczywiście mnóstwo kontrargumentów test, więc sam póki co na pewno nie będę mówił, że to oszust. :)
  • Odpowiedz
@Hans_Kropson:
Jeśli są mocno przekonani, że oszukuje to niech znajdą fizyczne dowody, przecież to nie powinno być aż tak trudne w przypadku gry na żywo, skądś te ruchy silnika musiałby brać. A grają przecież przy kamerach.

Nawet można by było zrobić takie rozwiązanie w przypadku zawodów najwyższej rangi:
Zawodnicy muszą dostarczyć ubranie i wszystkie przedmioty, które chcą mieć przy sobie w czasie gry dzień wcześniej. Ubranie i przedmioty są poddawane inspekcji.
  • Odpowiedz