Wpis z mikrobloga

@Chodtok: Wydaje mi się, że to dziedzictwo rolnictwa i pracy w polu, gdzie roboty było na cały dzień,a oporządzenie zwierząt musiało być zrobione wcześnie. Potem poszło w pruski model szkoły, po którym uczeń miał być gotów poddać całość swojej osoby, w tym również rytm dobowy, pod wymagania systemu i tak zostało. Nie mówię, że to źle że większość aktywności społecznych zaczyna się między 6 a 8, mówię, że nie dla każdego
@Chodtok: @hawat: Ludzie naturalnie są przystosowani do działania w dzień (np totalna ślepota po ciemku). Dosłownie dopiero od może 100 lat ludzie mają możliwość robienia czegoś produktywnego w nocy dzięki elektryczności (a nawet dzisiaj to nie jest idealne rozwiązanie bo w sumie nic nie zastąpi naturalnego światła dziennego). Co jest jakimś ułamkiem procenta istnienia naszego gatunku. Co w tym dziwnego, że kogoś kto marnuje cenne godziny w których jest naturalne
@mwmichal: @hawat:
Jakieś pierwsze lepsze badanie z brzegu niestety mówi ze wcześniejsze wstawanie jest tu lepsze

On average, early risers earn $45,725 a year, nearly $15,000 more per year than the average late-riser's salary of $30,835. Those with 4 a.m. and 5 a.m. wake-up calls make the most ($48, 582 and $48,339 respectively)
ja z łóżka wstaje o 8 albo jak klienci stoją pod sklepem, #!$%@? w wasze niewolnictwo i kończe prace o 14, głównie dlatego że jadę sobie na obiad a po oboedzie nie chce mi się na godzine wracać, poza tym zauważyłem że do sklepu po 14 przychodzą w 90% plątaki i ktoś kto sobie coś przypomniał albo po śrubkę więc #!$%@? na nich.
Ludzie naturalnie są przystosowani do działania w dzień


@GodEmperorWasRight: a ty się zdziwisz. Dopiero od jakichś 100 lat ludzie spiął w nocy bez przerwy, Wcześniej sen był podzielony na dwie części - pomiędzy którymi ludzie mieli przerwę na różne aktywności "nocne". Do tego "w nocy" wcale nie panuj egipskie ciemności. Nawet w świetle księżyca i gwiazd ludzki wzrok daje sobie świetnie radę.
@hawat: Ta? Chodzenie się odlać w środku nocy bo ciśnie to nie jest przerwa na aktywność. Ciekawe skąd wyciągnąłeś ten wniosek z jakiejś nowoczesnej gadki TEDx w której wysrywają niepotwierdzone teorie? Chciałbym zobaczyć źródło tych rewelacji bo nie wszędzie (np w lesie gdzie masz niebo zakryte koronami drzew) te niewielkie nocne światło dochodzi, tak samo jak jest zachmurzenie itp. Dalej ludzie nie mają startu do innych zwierząt nocnych jeśli chodzi o