Wpis z mikrobloga

Jaka beznadzieja. Jest jakiś sposób aby w Inkscape można było wyświetlać czcionki ClearType? Razem z eksportem do PNG ..

Gdy ten SVG otworzę w Chromie, to tekst jest wyraźny, ale widać że czcionka odrobinkę mniejsza.
Nie mogę ot tak zrobić screena z przeglądarki Chrome, gdyż rysunek zawiera elementy przezroczyste.
#inkscape #cleartype #svg #pytanie #illustrator #affinity
Pobierz rukh - Jaka beznadzieja. Jest jakiś sposób aby w Inkscape można było wyświetlać czcio...
źródło: comment_16624174724KhbeKDnRrYWdF1n4Sefbn.jpg
  • 7
Jest to wersja 1.0. Przez 2 lata nie aktualizowałem. Może to jest powód. Może przez te 2 lata coś zmienili.

Ich pliki SVG są beznadziejne w zapisie do SVG, pełnie śmieci skalowanie w obie strony.
"transform: scale(1.251242412)" itd.
@MePix
Program do którego chcę wrzucić grafikę, obsługuje tylko grafikę rastrową.
Na obrazku ma być tekst. Obraz PNG ma być w określonej wielkości, i w tej wielkości będzie się wyświetlał w programie.

"RGB subpixel rendering". Wszędzie jest używane. W systemie Windows, na Androidzie, na Linuxie:
Tu patrz. Na GIFie gdy kółko się wyświetla z lewej, wtedy aktywowany jest ten RGB subpixel rendering.

To powinno być wspierane przez programy darmowe graficzne już od
Pobierz rukh - @MePix 
Program do którego chcę wrzucić grafikę, obsługuje tylko grafikę rast...
źródło: comment_1662422822cfwbIgETwQyVqcYmB50DuR.jpg
To nie wina Inkscape. To problem wszystkich albo większości programów graficznych, że nie oferują opcji anti-aliasingu z RGB.

Spędziłem dwie godziny na konfigurowaniu Inkscape.
Z wersji 1.0 aktualizowałem na wersję 1.2.
Ale wersja 1.2 się okazała za ociężała. Lagowała gdy zoomowałem na obiekty.
Pobrałem wersję 0.92.4 - jakie to wszystko kompaktowe, zgodne z właściwościami okienek dialogowych Windowsa.
Niestety ta wersja miała problemy z Kerningiem w tekście, często za duże spacje się pojawiały.
Wersję 0.91 polecam z 2015. Działa stabilnie. Bardzo kompaktowy interfejs.
Wadą starych wersji przed 1.0 było to że Współrzędna Y była odwrócona. Punkt zero zero był w lewym dolnym rogu.