Wpis z mikrobloga

Hej Mirki/Mirabelki! Przejazdy pociągami we Włoszech bywają długie i uciążliwe, więc postanowiłem wynająć auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Macie jakieś zaufane firmy działające na terenie Włoch, gdzie oddam auto gdzieś poza lotniskiem? Chodzi o wypożyczenie auta np. w Parmie, a oddanie w Rzymie (poza lotniskiem).

Jakie ubezpieczenie powinienem mieć? Na jednej stronie trafiłem na ubezpieczenie CWd w pakiecie i piszą tak:

"udział własny ubezpieczonego w szkodzie jest ustalany w zależności od kategorii samochodu i wynosi 2000,00 EUR lub mniej. W przypadku zaniedbania ze strony kierowcy lub naruszenia obowiązujących przepisów prawa lub przepisów dotyczących ruchu drogowego w kraju, w którym pojazd jest używany, ochrona ubezpieczeniowa CDW staje się nieważna. W takiej sytuacji najemca poniesie pełną odpowiedzialność finansową za szkodę wynajmującego."

Czy to oznacza, że jak się - dajmy na to - zagapię na stopie, będzie kolizja = moja wina, to będę musiał zaciągnąć kredyt u Providenta, żeby spłacić cały samochód? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma tam czegoś takiego jak AC?

#wynajemsamochodu #wlochy #wakacje #rentacar
  • 5
zobaczysz ceny pociągu vs auta to weźmiesz auto xDDDD


@Konkol: Właśnie zobaczyłem ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasem są OK, ale bilety na wypad do Mediolan-Wenecja (na 1d chciałem) to 80 euro w obie strony na 2 osoby. Nie wspominając o tym, że bilety na komunikację miejską też kosztują i jest to dodatkowy czas, żeby dojechać na stację ;)

Dzięki za odp.!
@Konkol: Właśnie sprawdziłem i tak nie wygląda to jakoś super. Tzw. Premium Cover:

"€ 1,710 Refundable Excess
€ 1,710 (the excess) is the maximum you can be charged by KEDDY BY EUROPCAR for damage. AXA will refund the amount you are charged.

Third Party Protection
Included as part of the Limited package. If you or any authorised driver cause an accident, KEDDY BY EUROPCAR covers injury or damage to property caused