Wpis z mikrobloga

Mam mały problem z pacjentem - citroen c4.
Po dwunastu godzinach od ostatniej jazdy samochód nie odpala. Próbując odpalić silnik słyszę tylko cykanie, coś jak przy odpalaniu kosiarki. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną?Jutro odbieram prostownik więc spróbuje podładować akumulator, to mój typ z perspektywy laika.

#mechanikasamochodowa
  • 9
  • Odpowiedz
@polskicassidy: możesz poświęcić 20-30zł za taksówkę która przyjedzie z kablami. jak zagada od kabli - akumulator, jak nie - trzeba szukać dalej, może rozrusznik, może masy gdzieś brakuje.
do prostownika warto też kupić sobie za parę groszy marketowy multimetr.
  • Odpowiedz
@polskicassidy: może być też bendix, zawsze wymieniałem wszystko jak już wyciągałem rozrusznik, styki, bendix, szczotki, po co po roku robić to samo. A jak to bendix, to weź metalową rurę i wyceluj w przód rozrusznika i przyp*** w nią parę razy młotem i spróbuj odpalić, często trzeba powtórzyć parę razy
  • Odpowiedz
@polskicassidy zobacz czy masa nie jest zaśniedziała/zardzewiała. Albo przeczyść styki albo kup w motoryzacyjnym (koszt nie większy niż 30 zł) i go całkiem zmień. Skoro działało to zapewne znaczy, że akumulator jeszcze zdrowy - ale warto sprawdzić jego napięcie. A jak ani to ani to nie podziała to cóż - pewnie rozrusznik trup.
  • Odpowiedz