Wpis z mikrobloga

Tak zwani wolnorynkowcy wierzą w kapitalizm, który można by nazwać kapitalizmem rozproszonym. #!$%@?ąc od tego, że to niemożliwe, bo kapitalizm dąży do kumulacji kapitału i spojenia go z organizmem władzy, to zabawne jest, że wolnorynkowcy zawsze za winnych kumulacji kapitału znajdują mitycznych lewaków. Z kolei osoby, co są naprawdę odpowiedzialne za kumulację kapitału i rozrost potęgi korporacji uważają za idoli, prawicowe wzory.

Do takich autorytetów należą min. Ronald Reagan, odpowiedzialny za deregulację branży bankowej, mianowanie Alana Greenspana na stanowisko prezesa FED, oba te zdarzenia doprowadziły do kryzysu w 2008, tak to deregulacja branży chemicznej, przemysłu ciężkiego, i paru innych, efekty to oczywiście całkowita dominacja skumulowanego kapitału.

Drugim autorytetem, można powiedzieć brytyjskim odpowiednikiem Reagana, czyli najgorszego prezydenta w dziejach historii USA, jest Margaret Thatcher, co zwyciężyła w walce o brytyjskim odpowiednik tego dumnego tytułu, czyli najgorsza premier w historii UK. Margaret zasłynęła z wyprzedaży majątku narodowego za grosze. Ten trafił do kapitału co się skumulował. Efekty rządów tekturowej damy to wegetacja Brytyjczyków, co zarabiają średnią krajową, a muszą się kisić w piątkę w mieszkaniu u dobrodzieja, co odziedziczył majątek po wcześnie wstającym dziadku, co był beneficjentem kolonizacji.

Trzecim autorytetem jest inny pretendent do tytułu najgorszego prezydenta USA, możliwe, że jakby nie przegrana w 2020 to dziejowa katastrofa, jaką był Reagan nie dzierżyła by już tego szlachetnego tytułu. Tym autorytetem jest Donald Trump, i jego wspaniała reforma podatkowa, w wyniku której najbogatsi nie płacili prawie nic, za to ci na dole to i owszem. Czyli kolejne działanie, co prowadzi do kumulacji kapitału właściwego (korporacji).

A kogo obwiniają fani wolnego rynku? Legendarnych lewaków, pisząc o jakimś korpo-komunizmie. Zastanawiające jest czy wolnorynkowcy myśleli, że kapitał właściwy jak np. WEF, gdzie zbiera się zjazd kapitalistów, to będą oni wyznawać urojenia starszego pana, co całe życie żył z majątku matki, i przez 30 lat miał problem z dostaniem się do sejmu? W końcu ten, kto go nie wyznaje, ten lewak.
#antykapitalizm #konfederacja #bekazprawakow #bekazkorwina #polityka
  • 25
@TheKirghizLight

Tak zwani wolnorynkowcy wierzą w kapitalizm, który można by nazwać kapitalizmem rozproszonym. #!$%@?ąc od tego, że to niemożliwe, bo kapitalizm dąży do kumulacji kapitału i spojenia go z organizmem władzy, to zabawne jest, że wolnorynkowcy zawsze za winnych kumulacji kapitału znajdują mitycznych lewaków

Przecież dzieciaki z @libertarianie to właśnie lewacy. Oni na pewno potwierdzą, to co napisałeś.
Nie wiem, nie interesuje mnie konfederacja, antykonfederacja czy cokolwiek innego. Twój tok rozumowania jest taki, jak to, że w latach, gdy w filmach grał Nicolas Cage, było więcej utonięć w basenach


@kuroszczur: Nie, do obecnej sytuacji, co często krytykują fani Konfederacji, czy szerzej starego liberalizmu doszło w wyniku działań tych osób, szczególnie Reagana, a ten jest dalej wielbiony. A potem krytyka, że banki w USA robią co chcą i że to
@TheKirghizLight:
Bo lewica dąży do zwiększenia wydatków państwa, zwiększenia zakresu jego kompetencji, wzrostu liczby urzędników a co za tym idzie wzrostu korupcji i powiązań biznesu z rządem, wzrostu liczby regulacji i biurokracji które mocniej uderzają w małe firmy. Gdyby nie przerośnięty rząd to nie byłoby protekcjonizmu, lobbowania ustaw i faworyzowania dużych biznesów. Nie wydaje mi się, że w takiej Szwajcarii źle się ludziom żyje. Lewica nie potrafi zauważyć, że ich "szczytne"
@tallman:

Bo lewica dąży do zwiększenia wydatków państwa, zwiększenia zakresu jego kompetencji, wzrostu liczby urzędników a co za tym idzie wzrostu korupcji i powiązań biznesu z rządem, wzrostu liczby regulacji i biurokracji które mocniej uderzają w małe firmy. Gdyby nie przerośnięty rząd to nie byłoby protekcjonizmu, lobbowania ustaw i faworyzowania dużych biznesów. Nie wydaje mi się, że w takiej Szwajcarii źle się ludziom żyje. Lewica nie potrafi zauważyć, że ich "szczytne"
wolnorynkowcy zawsze za winnych kumulacji kapitału


@TheKirghizLight: Wolnorynkowcy nikogo nie obwiniają za akumulację kapitału, która jest normalna. Krytykują natomiast to, że najwięksi gracze na rynku za pomocą rządów rzucają konkurentom kłody pod nogi, np. poprzez regulacje, które są większym wyzwaniem dla mniejszych graczy na rynku niźli dla tych, którzy są zaangażowani w legislacyjny lobbing.

kapitalizm dąży do kumulacji kapitału i spojenia go z organizmem władzy


@TheKirghizLight: Kumulacji kapitału w czyich
Wolnorynkowcy nikogo nie obwiniają za akumulację kapitału, która jest normalna. Krytykują natomiast to, że najwięksi gracze na rynku za pomocą rządów rzucają konkurentom kłody pod nogi, np. poprzez regulacje, które są większym wyzwaniem dla mniejszych graczy na rynku niźli dla tych, którzy są zaangażowani w legislacyjny lobbing.


@vrim: Od początku o to chodziło. Zamiast krzyczeć lewakach, to można było poczytać myśl lewicową. Proroctwa się spełniły. A teraz płacz i zdziwienie.

Kumulacji
@yhbgrobdoivbvwamsv:

O, a kto płacił potem te bailouty? ( ͡° ͜ʖ ͡°) w nornalym reganowskim świecie te banki by dawno upadły, a prezesi do końca życia płacili akcjonariuszom za celowe straty.


Potem Atlasy uciemiężone już uznawali społeczne. Opisałem to przecież. Prywatyzacja zysków, uspołecznienie strat.

Ale ponieważ ciepl a socjalistyczna kolderka zapewniła miękki upadek dla elit to wyszło jak wyszlo


Nie, nie. To znowu nie socjaliści. Po deregulacji
płacz i zdziwienie


@TheKirghizLight: Nie u mnie.

Od początku o to chodziło


@TheKirghizLight: U źródła ideowego nie chodziło. W praktyce zaś - tak. Tak działa liberalizm (jako całość, bez tego śmiesznego podziału na światopogląd i gospodarkę).

Czy jak PiS napisał swój Nowy Ład, to czy zaszkodziło to korporacjom? Ano nie. To niefajne i nienowoczesne.


@TheKirghizLight: To bez znaczenia, czy fajne i czy nowoczesne. PiS to przede wszystkim partia władzy.
@vrim:

Nie u mnie.


Nie wiem, którą szkołę liberalizmu wyznajesz ( ͡° ͜ʖ ͡°).

U źródła ideowego nie chodziło. W praktyce zaś - tak. Tak działa liberalizm (jako całość, bez tego śmiesznego podziału na światopogląd i gospodarkę).


U źródła nie. Powiem więcej. Jestem zdania, że źródło myślowe było pisanej w dobrej wierze.

To bez znaczenia, czy fajne i czy nowoczesne. PiS to przede wszystkim partia władzy. Ich
Nie wiem, którą szkołę liberalizmu wyznajesz ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@TheKirghizLight: Żadną. Jestem monarchistą i tradycjonalistą.
Z tym, że wolna konkurencja i poszanowanie własności na każdym poziomie to nie jest "róbta co chceta". Nawet w systemie paróweczkowym przedsiębiorcy nie wolno być wiarołomnym (również wobec pracownika), oszukiwać czy truć klientów.

Absolutna swoboda to tylko w akapie (o ile by kiedykolwiek został zrealizowany, a to nigdy nie miało miejsca