Wpis z mikrobloga

@jfrost slub cywilny najlepsza opcja, bo wtedy wystarczy przepisac i nie trzeba płacić zadnych podatkow, jedynie notariuszowi zabulić.

@niegwynebleid tyle to i ja wiem( ͡º ͜ʖ͡º)

@maci3nty moglbym jej dac te 45tys ale chce mieć jednak te zabezpieczenie jakby "coś sie popsulo miedzy nami"( ͡° ͜ʖ ͡°)

@buzzardpl tak, ale trzeba wtedy płacić podatek + notariusz + papiery do sprzedaży to wyjdzie z
@vladowme:

Istnieje coś takiego jak prywatna pożyczka pod zastaw. Nie będzie bublem jeśli będzie odpowiednio opisane.

W ogóle byłoby proście jakbyś @Bartezzz92 napisał na czym Ci serio zależy, bo najpierw mówisz, że chcesz działkę zamiast pieniędzy - więc sprzedaż, a teraz jednak chcesz działkę tylko jak nie spłaci, czyli jednak pożyczasz. Tylko, że jednocześnie mówisz "mógłbym dać pieniądze". Serio ciężko Cię skumać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bartezzz92: tak se teraz pomyślałem, że możesz zrobić notarialnie umowę przedwstępną z zaliczką. Nie będzie trzeba płacić pcc
A niech nawet zaliczką będzie 100% (tu się notariusz musi wypowiedzieć, lepiej 99%)
Masz wtedy prawnie zabezpieczone na ile się da bez konieczności kupna tej nieruchomości (która może być niesprzedawalna), zapłaty pcc i łatwości zwrotu środków.
@maci3nty zależy mi na tym zeby ponieść jak najmniejsze koszta. Precyzujac, chce albo jej pożyczyć pod zastaw albo po prostu kupic od niej tą dzialke. Kupno dzialki ogarniam i taki byl początkowy plan. Ale jezeli spisanie umowy pozyczki gotowkowej pod zastaw nieruchomosci wyjdzie taniej to wolalbym tak to rozwiązać. Tylko po prostu nie wiem jak to sie odbywa, czy wszystko prawnie będzie ok i czy nikt sie o coś nie przyczepi