Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzchaferem #budujzwykopem #remontujzwykopem #hydraulika
Mam ogromny dylemat! Otóż już jestem pewien że nie starczy mi kasy żeby zrobić wszytko do zimy. Mam ok 40k. Została mi elewacja(liczyłem to sobie na szybko to koszt ok 45k) na którą musiałbym wydać całą pozostała kasę + trochę bierzacej gotówki. Kotłownia której koszt to ok 15k(pięć już mam). Obicie poddasza wełna (materiał mam) tak naprawdę tutaj tylko moja praca pozostała. No i teraz... Jeśli zrobię elewacje to raczej w tym roku nie zrobię kotłowni. Dom na zimę zostanie z obitym poddaszem i ociepleniem ale bez ogrzewania. Jesli zrobię kotłownie to należałoby już zalać instalacje woda co będzie skutkowała koniecznością grzania. Grzanie nie ocieplonego domu? Boję się kosztów. Co radzicie?
  • 21
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: jak masz wszystko w środku zrobione to powinieneś grzać bo narazisz się na uszkodzenia i koszty jak ci mróz wejdzie do domu. Znajomy miał taką sytuację jak ty i nie ocieplał ścian, poddasze miał ocieplone. Ogrzewanie wyszło tyle co za 2 sezony coś ok 7k.
  • Odpowiedz
Tylko która firma później przyjdzie 2 raz rozstawiać rusztowanie itp


@DorodnyTucznik: Normalna. My dwa lata żyjemy bez tynku, na styro dajesz siatkę, dwie warstwy kleju i przeleciane gruntem, to zabezpieczy go przed czynnikami zewnętrznymi. Tynk dekoracyjny będziemy w przyszłym roku robić dopiero, razem z budynkiem gospodarczym, żeby był ten sam rodzaj i odcień.
  • Odpowiedz
@Powuyo: No tak na chłopski rozum wez sobie powierzchnie podłogi, temperaturę jaką podłogówka jest w stanie osiągnąć, potem powierzchnie przemarzniętych ścian, nieocieplony dach.
Przy zewnętrznych całodobowych mrozach będziesz miał mróz w środku a nie 5 stopni.
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: Nie rozumiem. Masz suche ściany teraz, ocieplasz i tyle. Nie bytujesz w środku, nie generujesz dodatkowej wilgoci niż ta w powietrzu. Rozszczelniasz okna żeby nie było całkiem szczelnie i już.
Właśnie grzejąc w środku będziesz powodował wykraplanie się wilgoci na przegrodzie jaką jest ściana.
  • Odpowiedz