Wpis z mikrobloga

@innv: Co w tym dziwnego, jeśli w "Małej Rosji" zwanej Polska jest taka sama mentalność jak w Rosji właściwej. Bolzga nigdy nic nie zrobiła złego. Wcale nie było masowych mordów na kresach w czasach I RP i regularnych pogromów żydów trwających aż do czasów po drugiej wojnie światowej. Wcale nie było gnębionych mniejszości w II RP bardziej niż Polacy po zaborem Pruskim/Niemieckim i wcale nie było setek tysięcy denuncjacji i
  • Odpowiedz
A gdzie tu kajanie sie? Ja po prostu wole fakty od "martyrologii" i zaklamania. Bylo, minelo. Ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Budujmy silna Polske na prawdzie i ekonomii a nie wiecznie na mitach i "misji".


@Niedobry: I dlatego nie potrafisz wskazać konkretów jakie to niby podboje Polska przeprowadzała tylko #!$%@? od rzeczy.
  • Odpowiedz
@innv:

a potem sami z czasem dołączali i zapisywali się do partii?


Równie dobrze w kontekście obecnej wojny możesz argumentować, że część ludności z okupowanych terenów Ukrainy sama przyjmuje rosyjskie paszporty.
  • Odpowiedz
Uwielbiam, gdy wyszczekanemu "patriocie" przypomnisz o tym, jak Polacy stworzyli obozy koncentracyjne dla Ukraińców w Jaworznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@innv: wez zdefiniuj obóz koncentracyjny
  • Odpowiedz
@stdmat: Wez sobie do reki podrecznik do pierwszej klasy historii.
Przypomnij go sobie i wroc do dyskusji.
Analfabeto wtorny.
I przestan mi zawracac glowe swoimi prostackimi pociskami.
Bo na razie to poszczekujesz jak typowy ratlerek w bluzie PW.
  • Odpowiedz
@Niedobry:

Bo na razie to poszczekujesz jak typowy ratlerek w bluzie PW.


No właśnie ty to robisz, hipokryto. Nie przedstawiłeś ŻADNYCH argumentów na poparcie swoich wypocin. Sformułowałeś tezę i jedynie szczekasz gdy masz wskazać jakieś dowody.
  • Odpowiedz
@Niedobry: Maturę rozszerzoną z historii napisałem najlepiej w szkole (9 klas maturalnych) mimo, że byłem na mat-fizie. Ty w szkole średniej z historii w najlepszym przypadku miałeś czwórkę, aczkolwiek trójka wydaje mi się bardziej prawdopodobna.
  • Odpowiedz
@stdmat: Zawsze 5. Kazdego roku. A na maturze: Trojka.

Trafiles. I dalej: #!$%@?.

Nawet ten najlepszy facet od historii: Jestes zwierze historyczne. O mnie to. Mi wystarczy to za Twoje
  • Odpowiedz
@Piotroooo: domyślam się, że nie było tu złej woli. Po prostu chcąc coś odbrązowić zazwyczaj szuka się efektownego, skrajnego przykładu dla kontry, a to często nie okazuje sie merytorycznie trafione.

Pozdro
  • Odpowiedz
@Niedobry: No dobrze, skoro już się wystrzelałeś z inwektyw to jako to zwierzę historyczne może podasz w końcu te liczne przykłady polskiego militarnego ekspansjonizmu?
  • Odpowiedz
PZPR wygrał wybory


@Bury_Zenek: W PRL nie było żadnych demokratycznych wyborów. Opozycja nie mogła brać w nich udział i była prześladowana. Komuniści rządzili tylko dzięki temu, że Związek Radziecki kontrolował Polskę.
Zaczynam podejrzewać, że Historii uczyliście się z Rosyjskich podręczników.
  • Odpowiedz
@stdmat: Dobrze. Specjalnie dla Ciebie wrocimy az do poczatku:
Mieszko I to historyczny pierwszy władca Polan, uważany zarazem za faktycznego twórcę państwowości polskiej. Kontynuował politykę swojego ojca i dziadka, którzy jako władcy pogańskiego księstwa znajdującego się na terenach obecnej Wielkopolski, poprzez sojusze lub siłę militarnąpodporządkowali sobie Kujawy oraz prawdopodobnie Pomorze Wschodnie i Mazowsze. Przez większość okresu swojego panowania toczył walki o Pomorze Zachodnie, zajmując je po rzekę Odrę. W
  • Odpowiedz
@Niedobry: Tworzenie państwa polega na podbijaniu sąsiednich plemion i państw. Polska nie jest jakimś wyjątkiem, inne kraje powstawały w ten sam sposób. Gdyby Mieszko tego nie zrobił, zostalibyśmy podbici przez Niemcy jak Słowianie połabscy, ale to pewnie by ci pasowało.
  • Odpowiedz