Wpis z mikrobloga

@innv: I co ten niby obóz ma znaczyć? Powstał i działał w czasie największego terroru podczas którego wielu patriotów było skazywanych na śmierć, za walkę z komunistycznym rządem.

W ogóle większość polaków myśli, że my tylko zawsze ofiarami byliśmy i nie mamy żadnych czarnych kart w historii.


@Piotroooo: ciekaw jestem ilu znasz takich ludzi? Coś mi się zdaje, że ci którzy tak piszą sami w to wierzyli
@innv: Walczyła z komunistami co nie zmienia faktu, że była umoczona w ludobójstwo nie tylko Polaków ale też Żydów i innych mniejszości. Wyklęci walczyli o wyrzucenie czerwonych z Polski, z kolei Ukraińcy o swoje państwo, które granicami wtrącało się w nasze terytorium. Oznacza to, że nawet w przypadku niekomunistycznej Polski po wojnie konflikt z UPA był pewny. Nie mieliśmy wspólnych interesów. Co do nazistów proszę odróżnić narzucenie władzy przez siły obce
@MLGkunek to, że wsadzali to oczywiście jednak nie to obozów pracy. W Jaworznie byl przeznaczony dla Ukraińców później jako ośrodek młodzieżowy resocjalizacyjny jednak bez takiego hardcoru jak wcześniej.
Mi chodziło głównie o to, że większość polaków uważa nas na prawdę za święty naród, wiecznie pokrzywdzony.


@Piotroooo: Bzdura. W Polsce na lekcji historii dowiesz się o wojnach z Kozakami i o tym jak dwie strony mordowały się nawzajem. Tak samo poruszany jest temat gett ławkowych. Problemem staje się skala, gdzie wygrywamy z każdym sąsiadem przez co tworzy się właśnie aura "świętości narodu". Nawet traktowanie mniejszości niemieckiej w Polsce po wojnie
@innv: Tak, każda osoba która spotykam mówi od razu ze Polska ma same białe karty w historii

Poza tym w XX wieku trzy nacje prowadziły na nas czystki etniczne ale ty p0laczku masz czuć się źle bo jakiś polak tam się kiedyś spierdział xD okej, kumam ze powinnismy uczyć o tym jak sanacja była zła, mamy problem z mitologizowaniem tych czasów, ale jakiś swoisty symetryzm który uprawiasz to zenaduwa dla mnie
W ogóle większość polaków myśli, że my tylko zawsze ofiarami byliśmy i nie mamy żadnych czarnych kart w historii. Mieliśmy je tak samo jak większość krajów, ale o tym po prostu nie uczą nas w szkołach.

Polak wie tylko że katyń, wołyń, II wś.

Przecież jedwabne, kolaboracja, donoszenie - no polak by nie mógł.


@Piotroooo: Dokładnie, ale to PiSowcy i prawactwo szczuje na aktualnie żyjących Niemców, że oni to ogłupieni propagandą,
W Jaworznie byl przeznaczony dla Ukraińców później jako ośrodek młodzieżowy resocjalizacyjny jednak bez takiego hardcoru jak wcześniej.


@innv: Typowy przykład odpowiedzialności zbiorowej reżimu totalitarnego. Mieliśmy wojnę z UPA to trzeba było przestraszyć resztę wsadzaniem ludzi za byle co do takich obozów. Do rządów Chruszczowa mieliśmy czystą kopię rozwiązań sowieckich. Może nie tak brutalnych jak ZSRR przed II wojną ale nadal absurdalne wyroki śmierci czy dożywocia były normą. Trzeba mówić o tym,
Nosz #!$%@?, wcielil, przylaczyl, powiekszyl.

Nie #!$%@?.

Po prostu polezlismy tam z wojskiem i zagarnelismy nierzadko palac i grabiac w #!$%@?.

Ale my to zawsze "Te dobre...".


@Niedobry: otóż jeśli mówimy o rozwoju terytorialnym Polski między XV a XVIII wiekiem to większość nabytków terytorialneych z tamtego okresu to unie, bezkrwawe przepisanie ziem w traktacie (woj. Południowo-wschodnie przed unia lubelska) i prośby o protekcje (taki zakon kawalerów mieczowych błagał o przyłączenie się
@Piotroooo: nie bez powodu Chmielnicki miał takie poparcie wśród Kozaków. Polscy panowie po prostu #!$%@? chłopów na Ukrainie jak zwierzęta, czego efekt był oczywisty. Większość problemów rozwiązywali przy pomocy zastruganego, drewnianego pala. Gdyby im się tak dobrze żyło pod naszymi rządami, Chmielnickiego sami by przywiedli w powrozach na dwór Wiśniowieckiego. Zamiast tego woleli paść w ramiona Moskali, to samo mówi o poziomie polskich możnych, tamtego okresu. Potem kwik, że nie wiadomo,
Proponuje Ci wrocic do podstawowki na matematyke. Bo to co podales to tylko wycinek historii Panstwa Polskiego. Cherrypicking.

Zastosuj sie tez do swojej rady o #!$%@? w sieci.

Milego dnia.


@Niedobry: Wycinek podczas którego Polska nabyła największą ilość terytoriów. Ilość terytoriów nieporównywalna do tych podbitych wcześniej, więc sklej #!$%@? tym cherry pickingiem. Wycinek podczas którego inne kraje również puchły, tyle że kolonizując, paląc i rabując. W czasach wczesnych Jagiellonów i Piastów
Hihi ja zawsze kisne z tego naszego nauczania historii: Wladca X "przylaczyl" ziemie Y do Panstwa Polskiego, Wladca W "wcielil" ziemie V w granice RP.

Nosz #!$%@?, wcielil, przylaczyl, powiekszyl.

Nie #!$%@?.

Po prostu polezlismy tam z wojskiem i zagarnelismy nierzadko palac i grabiac w #!$%@?.

Ale my to zawsze "Te dobre...".


@Niedobry: Co było normą i zaczęło być złe stosunkowo niedawno. Nie można spoglądać na historię przez pryzmat dzisiejszej moralności.
@TymRazemNieBedeBordo: Mongołowie w nas "wjechali" tak jak i w inne państwa europejskie bo stosowali taktykę jak na tamte czasy dosyć innowacyjną a mianowicie dowudca nie uczestniczył bezpośrednio w walce. Dodatkowo wojska europejskie w tamtych czasach były przystosowane do innego rodzaju przeciwnika. U mnie na historii i tym było. Wojny z krzyżakami - no raczej to był sukces niż porażka no ale co ja tam wiem. Jeśli chodzi o potop szwedzki to
Nosz #!$%@?, wcielil, przylaczyl, powiekszyl.

Nie #!$%@?.

Po prostu polezlismy tam z wojskiem i zagarnelismy nierzadko palac i grabiac w #!$%@?


@Niedobry: Pokaż mi w Polsce coś takiego jak Krucjata przeciwko Albigensom we Francji, noc świętego Bartłomieja, powiedz czy komukolwiek splądrowalismy kraj tak jak to nam zrobili Szwedzi w potop, czy Tatarzy parę wieków wczesniej. Francuzom, Anglikom czy Niemcom nawet do pięt nie dorastamy pod względem brutalności

Przecież jedwabne, kolaboracja, donoszenie