Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Gdzie w #warszawa i okolicach najtaniej (i najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ogarnę korony na zęby? Docelowo mają to być korony porcelanowe na tlenku cyrkonu (na zęby trzonowe). Czy da radę zamknąć się w 2000zł/szt. (razem z konsultacją, wszystkimi wizytami itd.)? Jak długo trwa ten proces (ile wizyt jest potrzebnych)? I czy są jakieś szczególne wymagania co do samego zęba? (oprócz tego, żeby był i żeby był wyleczony ;)). Z góry dzięki <3

#stomatologia #dentysta #protetyka #zdrowie
  • 11
@Akszlip: Bo OP się pyta o pełnoceramiczne. Kontrolę ze zdjęciem RTG? Samo przejrzenie zębów lusterkiem to nie kontrola. Pytam, bo mam rodziców w Lublinie i już oboje mają takie super korony, u super specjalisty robione, 3 z 4 do wymiany po 2 latach xD
@SkrytyZolw: Ale przecież ja mu nie polecam konkretnego gabinetu tylko daje znać, ze poza Warszawa, w mniejszym mieście da się ogarnąć takie rzeczy taniej. I nie wiem gdzie Twoi rodzice robili, ja miałam tragiczna wadę zgryzu która inni lekarze chcieli leczyć operacyjnie, a dr z tej kliniki właśnie wyleczyła mi ja w 2,5 roku aparatem, następnie miałam wykonany piękny bonding i podwyższenie zgryzu a potem korony. Wiec mam pelne zaufanie i
I nie wiem gdzie Twoi rodzice robili, ja miałam tragiczna wadę zgryzu która inni lekarze chcieli leczyć operacyjnie, a dr z tej kliniki właśnie wyleczyła mi ja w 2,5 roku aparatem, następnie miałam wykonany piękny bonding i podwyższenie zgryzu a potem korony.


@Akszlip: dla mnie to brzmi jak wielka czerwona flaga, a wokół niej migające czerwone lampki. Jak się wszyscy upierali przy operacji, to znaczy że była potrzebna i że nie
@SkrytyZolw: Kilka lat to już minęło i wszystko sie trzyma tak jak było. Nie chce mi sie wchodzić w szczegóły ale w mieście gdzie wtedy mieszkałam ciężko było o dobrego ortodonte, znajomi chodzili w aparatach po 5 lat i dalej mieli krzywe zęby.
Nie określiłabym tego jako bardzo tanio. Znam ludzi pracujących w fancy gabinecie w Wawie i sami po godzinach przyznają, ze ceny są zawyżone. Ja nie widzę sensu w
Nie określiłabym tego jako bardzo tanio. Znam ludzi pracujących w fancy gabinecie w Wawie i sami po godzinach przyznają, ze ceny są zawyżone. Ja nie widzę sensu w płaceniu za zdjęcia celebrytów na ścianie i marmur na podłodze.


@Akszlip: Ale Ty nie płacisz za takie bzdury. Wiem ile biorą dobrzy technicy dentystyczni, pracujący na dobrych materiałach. A nie chce mi się wierzyć, że dentysta pracuje za darmo. Zatem cena jest bardzo,
@SkrytyZolw: Jeju no wiadomo, ze nie mówię o pantomogramie na fotelu XD tylko o zdjęciu jednego zęba kontrolnie na szybko podczas leczenia chociażby przy leczeniu kanałowym.
Leczenie w dużym mieście jest droższe chociażby z samego faktu kosztów najmu nieruchomości. I tak, ceny są wyższe również ze względu na standard obsługi. Inaczej zaplace idąc do pani stomatolog u mnie w rodzinnej wsi która ma podstawowy sprzęt a inaczej jak idę na Mokotowie