Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Gdzie w #warszawa i okolicach najtaniej (i najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ogarnę korony na zęby? Docelowo mają to być korony porcelanowe na tlenku cyrkonu (na zęby trzonowe). Czy da radę zamknąć się w 2000zł/szt. (razem z konsultacją, wszystkimi wizytami itd.)? Jak długo trwa ten proces (ile wizyt jest potrzebnych)? I czy są jakieś szczególne wymagania co do samego zęba? (oprócz tego, żeby był i żeby był wyleczony ;)). Z góry dzięki <3

#stomatologia #dentysta #protetyka #zdrowie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Akszlip: na pewno nie była to korona pełnoceramiczna.

@FreakingAwesome: Raczej zmieścisz się w 2000zł za samą koroną na podbudowie z tlenku cyrkonu. Plus jakieś higienizacja, zdjęcia RTG, konsultacja. To tak przypuszczam, że zmieści się w granicy 500zł.
  • Odpowiedz
@Akszlip: Bo OP się pyta o pełnoceramiczne. Kontrolę ze zdjęciem RTG? Samo przejrzenie zębów lusterkiem to nie kontrola. Pytam, bo mam rodziców w Lublinie i już oboje mają takie super korony, u super specjalisty robione, 3 z 4 do wymiany po 2 latach xD
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Ale przecież ja mu nie polecam konkretnego gabinetu tylko daje znać, ze poza Warszawa, w mniejszym mieście da się ogarnąć takie rzeczy taniej. I nie wiem gdzie Twoi rodzice robili, ja miałam tragiczna wadę zgryzu która inni lekarze chcieli leczyć operacyjnie, a dr z tej kliniki właśnie wyleczyła mi ja w 2,5 roku aparatem, następnie miałam wykonany piękny bonding i podwyższenie zgryzu a potem korony. Wiec mam pelne zaufanie
  • Odpowiedz
I nie wiem gdzie Twoi rodzice robili, ja miałam tragiczna wadę zgryzu która inni lekarze chcieli leczyć operacyjnie, a dr z tej kliniki właśnie wyleczyła mi ja w 2,5 roku aparatem, następnie miałam wykonany piękny bonding i podwyższenie zgryzu a potem korony.


@Akszlip: dla mnie to brzmi jak wielka czerwona flaga, a wokół niej migające czerwone lampki. Jak się wszyscy upierali przy operacji, to znaczy że była potrzebna i że
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Kilka lat to już minęło i wszystko sie trzyma tak jak było. Nie chce mi sie wchodzić w szczegóły ale w mieście gdzie wtedy mieszkałam ciężko było o dobrego ortodonte, znajomi chodzili w aparatach po 5 lat i dalej mieli krzywe zęby.
Nie określiłabym tego jako bardzo tanio. Znam ludzi pracujących w fancy gabinecie w Wawie i sami po godzinach przyznają, ze ceny są zawyżone. Ja nie widzę sensu
  • Odpowiedz
Nie określiłabym tego jako bardzo tanio. Znam ludzi pracujących w fancy gabinecie w Wawie i sami po godzinach przyznają, ze ceny są zawyżone. Ja nie widzę sensu w płaceniu za zdjęcia celebrytów na ścianie i marmur na podłodze.


@Akszlip: Ale Ty nie płacisz za takie bzdury. Wiem ile biorą dobrzy technicy dentystyczni, pracujący na dobrych materiałach. A nie chce mi się wierzyć, że dentysta pracuje za darmo. Zatem cena jest bardzo, bardzo niska. Powiedzmy jak na parę lat temu, to po prostu niska.

Kilka lat to już minęło i wszystko sie trzyma tak jak
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Jeju no wiadomo, ze nie mówię o pantomogramie na fotelu XD tylko o zdjęciu jednego zęba kontrolnie na szybko podczas leczenia chociażby przy leczeniu kanałowym.
Leczenie w dużym mieście jest droższe chociażby z samego faktu kosztów najmu nieruchomości. I tak, ceny są wyższe również ze względu na standard obsługi. Inaczej zaplace idąc do pani stomatolog u mnie w rodzinnej wsi która ma podstawowy sprzęt a inaczej jak idę na
  • Odpowiedz