Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smierdakow: za mało czytam żeby móc obiektywnie ocenić. Aczkolwiek czytałem w tym roku o mojej miejscowości książkę 2x600 stron na podstawie archiwów i jedna na temat wywiadu technologicznego ale one mają się nijak do wiedźmina by oceniać
@Pesa_elf: kurde spoko, ja sciagnalem wszystkie gierki bo nigdy nie gralem, potem wyszedl serial to po pierwszym sezonie uznalem, ze jednak chyba zaczne od odswiezenia sobie ksiazek, bo czytalem tylko raz w liceum, kupe lat temu. Ale mi sie #!$%@?, i nie wzialem pierwszej czesci sagi, tak ze jestem po opowiadaniach dopiero i przed serialem i przed gierkami. Ale wrazenia po tych opowiadankach bardzo dobre, lektura sie broni po tych 20+
W ogóle jedną nieścisłość z pochodzeniem nazwy geralta mam, bo dopiero po bitwie o most wyszło że królowa nadała mu tytuł Geralta z Rivii a nie jak w pierwszym opowiadaniu już się przedstawiał.


@Pesa_elf: Przecież w książce jest wyjaśnione, że sam sobie wymyślił przydomek "z Rivii" i celowo udawał rivski akcent, bo to brzmiało lepiej i bardziej profesjonalnie, niż tylko "Geralt". A scena z królową Meve to była taka ironia losu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Sudo_exit: pierwsze 7 książek to ta główna historia Geralta. Sezon burz to taka dodatkowa powieść rozgrywająca się przed wydarzeniami z sagi, Sapkowski napisał ją dopiero w 2013 roku. "Szpony i Kły" to po prostu zbiór najlepszych fanfików o wiedźminie. "Maladie" to zbiór krótkich opowiadań Sapkowskiego, większość nie ma nic wspólnego z wiedźminem, ale są dwa opowiadania nawiązujące do Geralta; "Droga z której się nie wraca" które opowiada o rodzicach Geralta i