Wpis z mikrobloga

Zdarza się wam, że macie normalny humor, ani super ani zły, a potem natraficie na jakiś depresyjny wpis (choć ten toksyczny tag # przegryw już mam dawno na czarno) z tagu #zwiazki czy #tinder i momentalnie wam mood zjeżdża?

Ehh nienawidzę tego portalu xd a jednocześnie uwielbiam i nie mogę bez niego żyć.

Wystarczy że zobaczę jak ktoś narzeka na samotność, brak powodzenia, czy nieszczęśliwą miłość i od razu czuję, że mam tak samo i humor popsuty, mimo że wcześniej o tym nie rozmyślałem.

#pytanie #przemyslenia #gownowpis
  • 13
Zdarza się wam, że macie normalny humor, ani super ani zły, a potem natraficie na jakiś depresyjny wpis (choć ten toksyczny tag # przegryw już mam dawno na czarno) z tagu #zwiazki czy #tinder i momentalnie wam mood zjeżdża?


@Rzewliwy_wykolejeniec: Chyba czas przestać być zależnym od innych ¯\_(ツ)_/¯
@Arado-Akbar też śledzę #f1 (pozdro) i #perfumy głównie, dwa najbardziej hejtowane tagi xd ale to ta dobra strona wykopu, która narodziła we mnie pewne hobby i ubarwiła moje życie w znaczny sposób. Umożliwiła mi też poznanie fajnych mirasow, z którymi mam kontakt.

Niemniej jednak na mój wykop widziałem wpis Mirka, który narzekał że się zakochał nieszczęśliwie, laska zajęta, gdzie on ma znaleźć jakąkolwiek wolna dziewczynę itd i jakoś mi się przypomniało jak
@Rzewliwy_wykolejeniec: Nie zapominaj że zanim wlejesz tą zawartość do szklanki to ją filtrujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czytasz #przegryw i wiesz, że to wysrywy frustrata i nie odzwierciedla rzeczywistości bo jest przepełniony emocjami itd. itp. Więc automatycznie staje się pustą bezwartościową informacją.
Nie zapominaj że zanim wlejesz tą zawartość do szklanki to ją filtrujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytasz #przegryw i wiesz, że to wysrywy frustrata i nie odzwierciedla rzeczywistości bo jest przepełniony emocjami itd. itp. Więc automatycznie staje się pustą bezwartościową informacją.


@Anaheim: psychika ludzka tak nie działa.
Nie wyobrażam sobie jak można się całkiem uniezależnić na wszystkie bodźce


@Rzewliwy_wykolejeniec: Na wszystkie się nie da bo czynniki zewnętrzne zawsze oddziaływają ale nie można dać sobą kierować i dać ściągać na dół przez samą treść wpisów innych osób, zachowanie itp. Myślę, że też trzeba mieć jakąś odrobinę samoświadomości i akceptacji stanu rzeczy i swojej pozycji w świecie i społeczeństwie. Jak zaakceptować swoje życie i "niesprawiedliwość"? Ciężka sprawa, nawet czasem niemożliwa.
psychika ludzka tak nie działa.


@Nowelizacja: Dlaczego tak uważasz? Nie wiem czy ja sobie taki nawyk wyrobiłem czy tak zawsze miałem ale bardzo często źródłem silnych emocji i wpływania nimi na innych jest własna korzyść i nie potrafię brać nikogo na poważnie gdy ktoś próbuje to wykorzystać. Jedni próbują oszukiwać i czerpać zyski na tej podstawie a inni żywią się psychicznie przez wylewanie swoich żali i szukanie poparcia aby podbudować swoje
Dlaczego tak uważasz? Nie wiem czy ja sobie taki nawyk wyrobiłem czy tak zawsze miałem ale bardzo często źródłem silnych emocji i wpływania nimi na innych jest własna korzyść i nie potrafię brać nikogo na poważnie gdy ktoś próbuje to wykorzystać. Jedni próbują oszukiwać i czerpać zyski na tej podstawie a inni żywią się psychicznie przez wylewanie swoich żali i szukanie poparcia aby podbudować swoje ego.


@Anaheim: bo treści, które nas