Wpis z mikrobloga

Od 7 lat mam MB Pro 13.3 Retina.
Nigdy mnie nie zawiódł i życzę każdemu aby sprzęt tyle przetrwał bez ŻADNEJ usterki.

Jednak czuje ze czas na jego emeryturę.

Przestałem śledzić rynek komputerów Apple przez niezawodność swojego, więc nie jestem na bieżąco.
Co obecnie opłaca się zrobić? Brać tego Pro który jest teraz najnowszy? Czekać na następcę?

Komputer wykorzystuje do grafiki, obróbki zdjęć, podstawowego montażu video, pakietu MS oraz oczywiście przeglądania internetu.

#apple #komputery #elekronika #grafika #macbook #macos
  • 9
@tojapaweu: Potrzebujesz to kup to co jest. Nie rozumiem tego czekania na coś nowego. Za rogiem zawsze coś stoi szczególnie że nowe komputery wypuszczają co najmniej raz w roku. Cokolwiek nie kupisz i tak będzie rewolucja w stosunku do tego co masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tojapaweu: Nie ma. Mówię o pro 14''. Nigdy nie wiesz czy następny nie będzie miał bolączek. Obecny dizajn nie zmieni się przez kolejne kilka lat. Następne będą trochę szybsze i pewnie droższe bo inflacja zapierdziela.
@tojapaweu: jesli teraz 7 letni mac w miare daje sobie rade to starczy zwykly m1 i wystarczy na kolejne 7 lat.

Zalezy tez na ile potrzebujesz ekranu w laptopie. Ja wogole nie mam zewnetrznego monitora i przesiadlem sie z 13,3 na 15,6 i wiem ze juz nigdy nie wroce do mniejszego. Zamowilem 16" m1 pro i mysle ze on mi wystarczy na 10lat, skoro teraz pro 15" 2013 daje sobie spokojnie
@tojapaweu: Tez z nim byłem (ale 2013 4gb ram i 128gb dysk, do dziś daje radę do lekkich rzeczy) zmieniłem na 16 2021 bo brakowało mi ekranu (w sumie tylko po to) tobie bym polecał 13 pro z m1 8 albo jeszcze lepiej 16gb ramu, będziesz mega zadowolony 14 równie fajna, fajny design, ale do tego co napisałeś touchbar ci się przyda