Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Przeprowadziliśmy się z naszymi psami do nowego domu. Shih Tzu lvl 8 oraz pies a'la Owczarek Kataloński lvl 5.

Shih Tzu (on) przyzwyczaił się do nowego miejsca praktycznie od razu i nie ma z nim kłopotów, z kolei większy pies (ona) zachowuje się fatalnie. Za każdym razem gdy nie ma nas w domu "narobi" nam na piętrze w pokoju.

To nie jest kwestia, braku spacerów bo ten pies ma ich bardzo dużo, przy nas w domu jest znośna chociaż chodzi za nami krok w krok.

Przed przeprowadzką trochę czytaliśmy jak się przygotować na przeprowadzkę z psami, miały wyznaczone swoje miejsca, swoje zabawki ze starego miejsca i nic to nie dało...

Owczarek wie, że źle robi bo jak wracamy do domu to jest schowany pod schodami.

Jak temu zaradzić? Ktoś miał podobne przypadki?

#pies #psy #behawiorysta #behawiorystyka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63133aae326f7c32400bb5a6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Moja mniejsza też tak czasem robi jak się ją samą zostawia. Szczerze jakaś straszna tragedia to to nie jest. Stres i tyle. Za bardzo ją rozpieściliśmy. Podrośnie to wyrośnie. A póki co się ją tylko słownie karci. Dalej wole taką dyskretną buntowniczą kupę ze stresu niż mieć pół chałupy #!$%@? i sąsiadów skarżących się na hałas.
@AnonimoweMirkoWyznania:
jednego dnia: wyjdzcie i zaraz wejdzcie, znowu wyjdzie i za 5 sekund dluzej wejdzcie, i tak non stop, non stop, żeby się tym znużył, i przedłużajcie czas wejścia do domu.
Ponadto przed wyjściem do pracy rzucajcie mu coś do zabawy, na przykład korzeń wrzoścca, patyk z drzewa kawowego, tacke nasmarowaną pasztetem