Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym zrobić pełną kopię aplikacji wraz z danymi tych aplikacji, hasła ustawienia itd. Przechodzę z Poco X3 pro na Samsunga S22 Ultra. Wszystko to co jest w sklepie Play to jeden wielki śmietnik. Może ktoś podpowiedzieć jakąś sensowną aplikację, która wyśle kopię na google drive lub ostatecznie local. Może być płatna. Nie mam roota więc Titanium backup odpada chyba, że jest jakiś łatwy sposób zrobić roota w Samsungu. #android
  • 6
@deevee: zrób zawczasu synchronizację z chmurą gugla - o ile prywatność cię w oczy nie kole

a jak chcesz mieć większego pewniaka, to kopię aplikacji wraz z danymi użytkownika (do tego kontakty, smsy, rozmowy itd) robisz ręcznie po kablu przy użyciu ADB backup i przywracasz na nowym telefonie
wyjątkiem będą aplikacje, których ustawienia uniemożliwiają tworzenie kopii zarówno samego .apk jak i danych aplikacji. Ale apki korzystające z danych personalnych i tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dibhala: mam synchronizację z google. Kluczowe jest dla mnie właśnie zrobienie kopii ustawień aplikacji. Zwłaszcza tych, w których mam np listę alarmów klientów czy monitoringów. Nie chce mi się znowu wszystkiego ręcznie przepisywać. Spróbuję to adb backup może akurat przejdą te aplikacje, na których mi zależy. Dziękuję
@deevee: jeśli masz jakiś dodatkowy telefon to wypróbuj najpierw na nim

poza samym stworzeniem całościowego backupu używając ADB, możesz się również dobrać do wszystkich plików ręcznie
ja np. dodatkowo kopiuję pliki bazodanowe kontaktów, smsów, czy nawet ustawień zegarka, bo mi się tego nie chce ponownie ustawiać. Kopia w te i nazod między telefonami zajmuje kilkanaście sekund mając przygotowane wszystko zawczasu.

Jak tylko słyszę narzekanie znajomych którzy wymienili telefon i coś się