Wpis z mikrobloga

Może ktoś podpowie? Czy w momęcie, w którym znaczna część rynku zamyka pozycje short w tym samym czasie, to cena aktywa chwilowo wzrośnie, a jak już wszyscy zrealizują swoje pozycje to gwałtownie spadnie, bo nie będzie już popytu?

Jak to wygląda dla lonaga?
Po zrealizowaniu longów cena najpierw chwilowo spada a potem rośnie?
#gielda
  • 15
  • Odpowiedz
@Tomtomprom

Może wzrosnąć, ale trudno powiedzieć, czy zawsze spadnie i o ile. Chwilę potem może pojawić się popyt w postaci nowych kupujących.

Realizacja longów to po prostu sprzedaż, więc jeśli znaczna część rynku sprzedaje, to cena spadnie, ale też nie wiadomo co rynek zrobi za chwilę. Może cena po spadku będzie atrakcyjna dla nowych kupujących i pojawi się popyt, albo cena uderzy w kolejne stop lossy i pojawi się podaż.
  • Odpowiedz
https://www.eminitrader.pl/2017/co-w-arkuszu-piszczy/

Przeczytaj sobie, pomoże zrozumieć trochę co sprawia, że cena idzie w górę lub w dół


@bruhhhhhhhh: coś mi się wydaje, że całego bloga sobie poczytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak tam kwadraciki? Przebijemy we wtorek w końcu ten kwadracik 1d? Czy znów testujemy 4h? Wg mnie przebijemy i lecimy na 3840. Coraz mniejsze odbicia od tego wsparcia są, mimo że wsparcie silne, bo dochodzi jeszcze wsparcie
  • Odpowiedz
@Tomtomprom: polecam Ci bardzo eminitradera, łap jeszcze bardzo ciekawy film od niego o wolumenie i aukcji giełdowej

cięzko stwierdzić czy przebijemy czy nie, nie wiem :P ES dzienny kwadracik przebiło a odbijamy się od tego na NQ - następny na ES mam 78 dzienny i 67 1 godzinny, 43 2 godzinny i później długo nic do 3806

poziomy z marca też już przebite, z dalszych czasów mam dopiero 3620 z 2020
bruhhhhhhhh - @Tomtomprom: polecam Ci bardzo eminitradera, łap jeszcze bardzo ciekawy...
  • Odpowiedz
@bruhhhhhhhh: dzięki, na pewno zapoznam się z materiałem. Właśnie w piątek miałem longa pod to, potem odwróciłem na shorta, ogólnie udany trade, ale dopiero się ucze, gram małym kapitałem i na minimalnym lewarze.

Ten 78 to z jakiej daty, bo nie moge go wyczajić?
  • Odpowiedz