Wpis z mikrobloga

Serial moim zdaniem jest dobry mocne 7/10. Więcej akcji niż u Jacksona, więcej wątków, barwniejsze postacie. Świat wygląda cudne a aktorstwo także daje rade.
Ludzie po prostu przywykli do starych filmów Jacksona ze sentymentu, „kiedyś to było”, że kiedys było lepiej, moim zdaniem filmy Jacksona były nudne, mdłe, bezbarwne niczym skandynawski kryminał, więkoszć ujęć przedstawiały widoki, tło które mogło się podobać 20 lat temu ale teraz to wygląda badziewnie.
Powinniśmy się przyzwyczajać do nowych standardów i do tego że tego świata nie tworzy tylko biały człowiek i jego konserwatywna wizja (która zresztą mija - i dobrze)
Wiekszość krytykujących do rasiści, którzy mają gwóźdź w mózgu, którzy znów będą musieli się pogodzić z tym że dla większości osób ten serial był bardzo dobry i że nikogo nie obchodzi kolor skóry. Rasizm istnieje do dziś i dowodem na to są kwiki ludzi którzy uważają się za fanów tolkiena.
BTW czepianie się o kolor skóry z punktu logiki to też XD w serialu występują orkowie, elfowie, kransoludy a wy macie ból dupy o czarnych.

#lotr
  • 9
Więcej akcji niż u Jacksona


@Tandem1: * niż u Tolkiena. To ma tyle samo sensu co fan nowego Star Treka bo jest tam więcej przekleństw, przemocy, akcji, patologii, negatywnej wizji przyszłości i pesymizmu niż w oryginale.
@Tandem1 Ja pierwszy raz trylogię LOTR obejrzałem z miesiąc temu. Dla mnie to są filmy 7/10. Teoretycznie jestem z tego pokolenia, które wychowało się na tych filmach ale jakoś zawsze mnie omijały. Pewnie jakbym je zobaczył jako dzieciak w kinie też bym się jarał. Uniwersum wydaje się fajne i chętnie zagram w jakąś dobrą gierkę w nim osadzoną. Koniec końców mam dokładnie te same odczucia jak do Star Wars.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlowiekzcegla: Jest kilka dobrych gier w uniwersum pierścienia np. "Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie" oraz kontynuacja, a jeśli wolisz akcje, to masz "Middle-earth: Shadow of Mordor" oraz kontynuację "Shadow od War*.