Wpis z mikrobloga

tldr: nie jest źle a jest nawet dobrze, wyszło zdecydowanie lepiej niż wiedźmin netflixowy

spodziewałem się gówna a się miło zaskoczyłem, lotr to to nie jest tylko fantasy inspirowane tym światem, klimat zajeżdża lotrem ale jednak czasami lekko czuć tandete, nie mniej są mocne elementy, sceny nie są chaotyczne, technicznie elegancko, fabuła całkiem nieźle prowadzona, CGI dobre i są elementy efektów praktycznych (aczkolwiek do oryginalnego lotr daaaaleko) a dialogi wbrew pozorom nie są tandetne, czarny elf może nie wygląda na elfa ale aktor dobrze imituje maniery i zachowanie typowe dla tej rasy, czarna krasnoludzica fajna, krasnoludów nie grają karły (poza kilkoma strażnikami w pełnej zbroi ale pewności nie mam), ciekawy wątek tropienia Saurona i odkrywania co porabiał od upadku Morgotha, ciekawy wątek Celebrimbora i szykowania się do stworzenia pierścieni władzy, ciekawy wątek polityczny elfów i ciekawy wątek pewnego tajemniczego dziadka który uczy się swojej cielesności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ogólnie polecam nie słuchać tych co mówią że gniot tylko samemu obejrzeć


7/10 chyba że w 1 sezonie nie doczekam się sceny przekazania pierścieni władzy ludziom to wtedy 1/10 xD

#lotr #ringsofpower #seriale #amazon
Pobierz
źródło: comment_1662143121yRtWRMVL1RpHe0ho1tEcDn.jpg
  • 7
@nbhd: ja jestem po 1. odcinku aktualnie, dialogi moim zdaniem średnie, walka z trollem nie ma żadnego klimatu i nie wywołuje żadnych emocji, po prostu jest zrobiona, jakby miała być pokazem sztuk walki mieczem, zgodzę się co do jednego, czarny elf wypadł chyba najciekawiej w pierwszym odcinku i ma potencjał na bycie w miarę ciekawą postacią, a poza tym nie widzę większych pozytywów. Aha i co do tego, że czuć lotr/wp
@kruzd:
! ten Istari spadł na wschód od Mordoru a właśnie dwóch Błękitnych czarodziei tam operowało (a konkretnie jeszcze bardziej na wschód) więc Gandalf mi tu nie pasuje, za nim przemawia jedynie fakt że spadł u protohobbitów których Gandalf sobie upodobał