Wpis z mikrobloga

Noncoinerstwo to stan umysłu. Przychodzi wolnomyślowiec, napisze bzdury i jest dumny, że zmasakrował btc. https://www.wykop.pl/wpis/67455835/https-www-wykop-pl-wpis-64035667-btc-wczoraj-odrob/#comment-239664033

1. Żadne działanie człowieka nie jest ekologiczne, bezpowrotnie przekształca zastany obszar naturalny w bardziej dla niego wygodne. Z bitcoinem nie jest inaczej. Dzięki rozwojowi OZE ślad węglowy całej sieci zmniejsza się. Co jest głównym argumentem nawiedzonych ekologów. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na emisję są ceny prądu, wyższe ceny zredukują liczbę górników, a nagroda za wykopany blok wzrośnie. Internet mówi o ponad 100 mln użytkowników, a ta liczba z każdym rokiem rośnie, czy to jest garstka ludzi?

2. Globalny blackout? Żeczywiście, co teras? :(. Takie same były komentarze kilka lat temu o wojnie, a ona doskonale nam pokazała, że wystarczy mieć zabezpieczony seed i wyjechać do bezpiecznego kraju, tak prosto ochronić swoje oszczędności. Globalny blackout jest nierealny, każdy dzień przerw w dostawie prądu to miliardy $ strat. Żaden największy debil czy foliarski Antychryst nie odważyłby sie tego zrealizować.

3. Zapomniałeś o Rosji, która niedawno proponowała sama płatności w btc za gaz. Wymienione orzez ciebie kraje nie są ostojami wolności, dziwnym trafem tylko one wprowadziły takie prawo. https://www.telepolis.pl/fintech/wydarzenia/rosja-przyjmie-zaplate-w-bitcoinach-za-gaz-i-rope

4. Jak i zyskać 600%. i co z tego?

5. Możliwość tworzenia adresu dla każdej osobnej transakcji, łatwe mieszanie tx w mobilnym portfelu samourai. bitomaty i giełdy P2P na których kupisz btc anonimowo.

6. Gdzie drogo? Przesyłając środki na onchain możesz ustawić opłatę 1sat/byte, która w odróżnieniu od #scamereum- i tak dojdzie. Przesyłając całego btc zapłacisz za to grosze. Pokaż mi ile kosztuje przesłanie 100k zł w tradycyjnej visa. Jest jeszcze sieć LN, która działa błyskawicznie, a koszt transakcji to niecały 1 sats.

7. Jesteś ślepy? Z roku na rok coraz więcej tutaj szumu. Kraje wprowadzają btc. Powstaje infrastruktura pozwalająca otrzymywać zapłatę. https://streamable.com/u3xlaq Gibraltar, Costa.

8. Nic na przód nie wiemy. Dlaczego zatem krypto w krajach, które je zbanowały cieszy sie popularnością, a ludzie są skłonni zapłacić za nie więcej niż na światowych rynkach? Panuje taka narracja, że gdyby USA zachciało zbanować btc, to spadłby do zera. Może tak być, ale nie można wykluczyć tego, że ludzie wbrew woli państwa zaczną po jakiejś chwili kupować. Lub co najbardziej prawdopodobne, wycofanie sie graczy shorterm mogłoby spowodować paniczne wyprzedaże i spadki, by po jakimś czasie cena ustabilizowałaby sie, by później rosnąć. Podobne przeświadczenie było w stosunku do złota. Niektórzy ekonomiści jak bodajże Milton Friedman prognozowali spadki cen złota po upadku standardu z bretton woods. Złoto przestałoby być sztucznie podbijane przez silnego dolca. Ale USA nie zbanuje btc, bo może im się przydać w politycznej walce z Chinami i Ruskimi. Chiny od dawna napierają na zmianę waluty rozliczeniowej. Jak myślicie, czy USA zgodzi sie na Yuana?

9. Wycena to zjawisko rynkowe, nie ma fizycznej czy psychicznej wyceny. Możesz dany produkt wyceniać na miliony, chociaż jest on nic nie warty. wartościowanie to tylko twoja subiektywna sprawa, nie sprawi to że ktoś zapragnie to coś kupić.

10. Właśnie bitcoin to recepta na CBDC. NIkt nie może go zbanować, nikt nie może ukraść ci tokenów, nikt nie zakaże ci przesłać pieniędzy. Dlaczego nadal tego nie rozumiecie?

Dalej nie chciało mi się czytać tych bredni, bo czas to złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin #kryptowaluty
Pobierz
źródło: comment_1662141551J6zttwmG3qK59t6WN2SUMM.jpg
  • 15
Dodatkowym czynnikiem wpływającym na emisję są ceny prądu


@bazookas_milborne: IMO to jest największy problem miningu - niszczy inne gałęzie gospodarki które potrzebują prądu do produkcji dóbr is usług

Gdzie drogo? Przesyłając środki na onchain możesz ustawić opłatę 1sat/byte, która w odróżnieniu od #scamereum- i tak dojdzie


Tylko że nie wiadomo kiedy. Ethereum celowo zmieniło strukturę opłat żeby użytkownik miał gwarancję że transakcja będzie zamieszczona w ciągu kilku bloków

Kraje wprowadzają
@bazookas_milborne:
Cały ten szajs z ekologicznością bitcoina jest dla mnie niepojęty. On jest przecież na prąd, a nie na węgiel. Niezły FUD kampejn, ale dzięki takim pierdom fundusze mogą się tanio załadować. W ogóle cały ruch ekologiczności to jest szajs. Możemy normalnie żyć, korzystać z paliw kopalnych. Wystarczy że Chiny i USA się dogadają co do maksymalnej liczby ludności na kuli ziemskiej i podejmą kroki co do jej redukcji.
@fervi: Efekt jest taki że wszystko inne jest droższe (bo prąd jest potrzebny do wszystkiego)

No i pojawia się jeszcze wątek niedoboru układów scalonych - nikt nie był zadowolony z tego że przez mining brakowało chipów do produkcji samochodów
Efekt jest taki że wszystko inne jest droższe (bo prąd jest potrzebny do wszystkiego)


@Amebcio: Czyli słabe gałęzi gospodarki zaczęły usychać

No i pojawia się jeszcze wątek niedoboru układów scalonych - nikt nie był zadowolony z tego że przez mining brakowało chipów do produkcji samochodów


@Amebcio: Ja myślę, że z powodu branży produkcji samochodów, brakowało chipów dla minerów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie widzę powodu dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ISeeDeadShitcoin: Chlopie z merkantylizmu prace pisałem a z blockchain przedmiot na podyplomowowych prowadzilem juz w 2014. Z krypto zyje 4 rok. Foty z kopalni wspolnika w Mongolii wewnętrznej wstawiłem tu 2 lata temu. Rob lepszy research mordo.

No ale ty wiesz co mysle co wiem czego nie wiem bo napisalem ze kopanie BTC jest bardziej ekonimiczne niz złota.

I wylacznie na tej podstawie wstawiasz w moje usta jakies brednie . Jaki
BTC zużywa 16-60 razy mniej energii niz dobra kopalne aby wydobyc taka sama wartość wyrażoną w dolarze


@DonMirabello: fajna ciekawostka. To znaczy intuicja podpowiada, że tak powinno być, ale dobrze wiedzieć, że tak jest w rzeczywistości. A Cyber to jest dobry chłopak, tylko za dużo pije ; )