Wpis z mikrobloga

@RZM_4: nie opłaca się, ale w niektórych lokacjach 100mbit nie wyciągniesz z tmobile. dopiero jak dobre kierunkowe anteny zestawisz (i najlepiej 3CA, mimo 4x4) to zaczyna to mieć sens
  • Odpowiedz
@JestemZielonka123: O, Starlink. Aktualnie mam T-Mobile bez limitu w opcji do 90Mbit/s (speedtest z niego), na światłowód nie ma szans - wszędzie dookoła już jest, moje osiedle ostatnie w mieście nie ma i się nie zapowiada (nawet jeden adres nie ma, więc nie ma za bardzo skąd pociągnąć).
No i T-Mobile jest fajne, zanim go czapka nie złapie to się rozkręca do 180Mbit, ale lipa jest taka, że nie dają
piker - @JestemZielonka123: O, Starlink. Aktualnie mam T-Mobile bez limitu w opcji do...

źródło: comment_1662121672xl6USzteM7I2HfabquMW1B.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@piker: no jak masz takie warunki to pozazdrościć. Sprawdź Orange bo może w NetWorks tak samo byś miał a tam publiczne IP to nie problem. U mnie niestety LTE od każdego opa to dno i wodorosty więc przelała się czara goryczy... Na Starlinku zewnętrznego IP nie ma, może będzie ale pewnie tylko w pakiecie business który pewnie będzie kosztował górę pieniążków. Ping minimum 40ms bo tyle trzeba na round-tripa na
  • Odpowiedz
@rhqq: Zazdro jaki masz zestaw żeby takie efekty osiągać ? Sam aktualnie lecę na radiówce , po przeniesieniu się z t-mobile jak jeszcze mieli limity. Ale planowałem znowu przeskoczyć na t-mobile jednak znajomi mieszkający nawet w pobliżu BTS narzekają na przeciążenia sieci.
  • Odpowiedz
@lentilek: modem na snapdragonie x20 za 150zł i 4 antenki 9dbi (40zł) baty ustawione 90° od siebie (dwie pary), 3CA 4x4 MIMO. testowałem tylko antenki na VNA u kolegi, żeby mieć komplet strojony na częstotliwości BTSa (bo w sumie antenek mam worek, ale chcialem mieć pewnośc, że wszystko ma największy uzysk). Generalnie korzystam z LTE jako głównego łącza od ponad dekady już. Orange->Play->T-mobile i w sumie nawet nie wyobrażam sobie powrotu na kabel. Szczególnie, że się dużo poruszam.

$ mmcli -m 0
-----------------------------------
General | path: /org/freedesktop/ModemManager1/Modem/0
|
  • Odpowiedz
no jak masz takie warunki to pozazdrościć.


@JestemZielonka123: Wszyscy dookoła się przesiedli na światłowód, to nie ma co się dziwić... Jest agregacja czterech pasm, ale nie ma 5G, bo to NetWorkS na pozwoleniu Orange właśnie. W każdym razie, modem ZTE MC801A to sztos, na starej kostce Huawei (tej z różowym paskiem, B529 chyba to jest) ledwie 20 parę Mbit, a po przełożeniu karty do ZTE od razu ponad sto.

Sprawdź Orange bo może w NetWorks tak samo byś miał a tam publiczne IP to nie
  • Odpowiedz