Wpis z mikrobloga

Zagłosuję na dowolną partię, która zerwie te patologiczne stosunki z kościołem:

- won z religią w szkole, nauka tylko na terenie parafii
- każdy ksiądz ma mieć kasę fiskalną i odprowadzać podatki od ichniego hokus-pokus
- zero złoty z budżetu na KK
- zakaz odsprzedawania gruntów poniżej rynkowej wartości
- biskupi traktowani jak każdy obywatel, tereny kurii nie mają żadnego uprzywilejowania
- zakaz paradowania publicznie w czasie uroczystości religijnych, tylko po terenie parafii
- zakaz noszenia publicznie strojów religijnych
- zakaz transmisji uroczystości religijnych w państwowych mediach
- zakaz wieszania symboli kultu w miejscach publicznych
- zakaz uczestniczenia dzieci poniżej 16go roku życia w uroczystości religijnych
- każda parafia składa oświadczenie podatkowe i rozlicza się co roku jak każda firma
- każda wpłata, datek, darowizna na rzecz kościoła opodatkowana 30% na fundusz ofiar pedofilii

Niestety oprócz Lewicy, która jest niestety socjalistyczni nie widzę innej partii, która może coś takiego wprowadzić, a myślę, że spora część osób młodych by taki program poparła.

#polska #polityka #kosciol #bekazkatoli
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@202492: Zgadzam się, zmieniłbym tylko kilka rzeczy:

- zakaz noszenia publicznie strojów religijnych

Niech sobie noszą jeśli chcą. Tak samo jak każdy, wolność ubioru obowiązuje. Jednak w jakichkolwiek sytuacjach pokroju zdjęć urzędowych, dokumentów mieliby być traktowani jak każdy obywatel. Bez zezwolenia na żadne kościelne stroje w dowodzie osobistym czy na prawie jazdy jeśli naruszają one przepisy regulujące wygląd takiego zdjęcia.

- zakaz uczestniczenia dzieci poniżej 16go roku życia w
  • Odpowiedz
zakaz noszenia publicznie strojów religijnych


niech każdy nosi co chce bez przesady

- won z religią w szkole, nauka tylko na terenie parafii


@
  • Odpowiedz
@202492: mamy wolność zgromadzeń w Polsce - jeśli naruszają prawo to zgromadzenie rozwiązać i zgłosić wniosek o delegalizacje stowarzyszenia, ewentualnie nie wydać zgody na następne zgromadzenie
  • Odpowiedz
- zakaz paradowania publicznie w czasie uroczystości religijnych, tylko po terenie parafii

- zakaz noszenia publicznie strojów religijnych


@202492: To już przegięcie, niech sobie chodzą w czym chcą, gdzie chcą, byle nie łamali prawa.

- zakaz transmisji uroczystości religijnych w
  • Odpowiedz
@202492 Jak Lewica Ci nie pasuje to co z Nowoczesną? Oni chyba też nie lubią kościoła a mają liberalny program gospodarczy. Tyle, że nie wiem co się z nimi dzieje, bo to z kolei nie mój wybór i się nie interesowałem
  • Odpowiedz
biskupi traktowani jak każdy obywatel, tereny kurii nie mają żadnego uprzywilejowania


@202492: Prawnie tak jest.

zakaz paradowania publicznie w czasie uroczystości religijnych, tylko po terenie
  • Odpowiedz
@202492: Innymi słowy jesteś fanatycznym p-----m który chce dyskryminować innych z powodu wyznawanej przez niego religii. A potem tacy pieprzą coś o neutralnym państwem gdy są ateistycznym odpowiednikiem mohera.
  • Odpowiedz