Wpis z mikrobloga

@11_01_010_1010_00_10: wiadomo czy już jakieś informacje dzięki tej architekturze ujawniono?


@Kreation: to akurat nie jest coś co wymaga anonimowości, ale wiem że np. ludzie pływający na kontenerach informowali o zanurzeniu innych statków, na tej podstawie oceniali gdzie pływają pełne, gdzie puste (np. kontenerowce zamiast pływać pełne w dwie strony, to tylko w jedną i wracają puste) i na tej podstawie oceniali wyniki których spółek będą spadać i można próbować je shortować. To przykład, wchodziłem tam ale niewiele więc nie wiem co więcej się dzieje.

Tak samo to co się stało z Luną i na czym Rafałke (i nie tylko on) zarobił spory hajs rozkminiali na tej platformie + mają na oku inne projekty które mogą
  • Odpowiedz
ale wiem że np. ludzie pływający na kontenerach informowali o zanurzeniu innych statków, na tej podstawie oceniali gdzie pływają pełne, gdzie puste (np. kontenerowce zamiast pływać pełne w dwie strony, to tylko w jedną i wracają puste) i na tej podstawie oceniali wyniki których spółek będą spadać i można próbować je shortować


@11_01_010_1010_00_10: Trafili z którąś?
  • Odpowiedz
@Filipterka25: to nie tak działa, o czym pisałem wyżej. Nie mówią Ci że np. "akcje firmy XXX spadną", tylko mówią że "kontenery z europy do Chin pływają puste" i sam wysnuwasz sobie na tej podstawie wnioski, o których oczywiście możesz napisać i o tym pogadać, ale to nie jest na zasadzie "sygnał że stanie się XYZ"
  • Odpowiedz