Wpis z mikrobloga

gdyby ktos wpadł na pomysł instalacji #windows10 na tablecie, bądź próbował w jakimkolwiek celu zamontowac jego obraz konwertowany z ESD na WIM przy użyciu DISM i wywaliło mu error 11 przy komendzie mount-image, który BŁĘDNIE mówi że próbujecie uruchomic ten program z nieprawidłowym parametrem, podaje rozwiazanie.

w obrazie iso mamy plik install.esd z którym zanim cokolwiek zrobimy, trzeba skonwertowac na .wim. no niby się da oryginalnym narzędziem przez polecenie export-image, ale taki obraz nie działa, trzeba uzyc programu ntlite który poprawnie skonwertuje obraz. taki miałem problem, nie wiem czy tylko ja ale na dwóch róznych systemach, dwóch róznych komputerach więc to nie był przypadek( ͡° ͜ʖ ͡°) brawo microsoft, ten system po 2014 roku zaczal byc pisany na kolanie i działa na słowo honoru...

dalsza część historii? prosze bardzo. nie moge normalnie zbootowac windowsa 10 na swoim badz co badz #!$%@? tablecie bo wywala problem z utworzeniem ramdysku podczas startu instalacji, za to instalacja przez niewspierany juz podobno wimboot leci bez problemu xd
#pcmasterrace #informatyka
  • 22
@Avil: Wiesz może czy valve wspiera jakoś konkretniej linuxa po za rynkiem growym?


@Wujo_Stachu: drivery wspiera, nie wiem czy kernel też ale na pewno przy steam dekcu sporo ich patchy m. in. do AMD wpadło do kernela więc raczej tak. Po za tym @Avil: się mylisz i Valve nie korzysta już z debiana i przeszło na archa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: no to piszę, że po rzuceniu tych słów powstał SteamOS oparty o Debiana
minęło 10 lat, wiem że teraz Holo jest oparty o Archa